1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Güvenal’dan üç yeni TP istasyonu

Güvenal’dan üç yeni TP istasyonu

Enerji Günlüğü - Güvenal Gaz Grup tüm istasyonlarında Türkiye Petrolleri ile yola devam ediyor. Türkiye genelinde 38’e yakın Türkiye Petrolleri...

Güvenal’dan üç yeni TP istasyonu

Enerji Günlüğü - Güvenal Gaz Grup tüm istasyonlarında Türkiye Petrolleri ile yola devam ediyor. 

Türkiye genelinde 38’e yakın Türkiye Petrolleri istasyonu ile hizmet veren Güvenal Gaz Grup, Türkiye Petrolleri’nin yeni yönetimi ile üç yeni istasyon için el sıkıştı. Güvenal Gaz Grup Ağustos ayı içerisinde Antalya’nın Döşemaltı, Manavgat ve Alanya ilçelerinde hizmete girecek 3 yeni istasyonu ile toplam 41 Türkiye Petrolleri istasyonuna ulaşacak. 

Başarılı ve örnek işbirliklerini artırarak devam ettirme arzusunda olduklarını ifade eden Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, “Güvenal Gaz Grup ile sürdürdüğümüz çalışmalardan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Sektörde örnek bir işbirliği konumunda olan Türkiye Petrolleri ve Güvenal Gaz Grup iş ortaklığında atılan imzalar ve geleceğe ilişkin alınan kararlar sonrasında daha da güçlenerek bu işbirliğine devam edeceğiz” dedi.

Güvenal Gaz Genel Müdürü Yusuf Aydın, ‘‘Türkiye Petrolleri’nin genç dinamik çözüm odaklı yönetimine güvenimiz tam. Bu markayı birlikte zirveye taşımak için yola çıktık. İmzaladığımız bu 3 yeni sözleşmeyle Türkiye Petrolleri ile 41 farklı noktada bayrağımızı beraber dalgalandırıyoruz. Birlikteliğimizden doğan bu gücün, yakaladığımız sinerjinin ve enerjimizin bizi daha da ileriye götüreceğinden eminim’’ dedi.

2006 yılında TPIC’in alt kuruluşu olarak kurulan TP Petrol Dağıtım, 2007’da akaryakıt pazarlama faaliyete başladı. Türkiye Petrolleri, 2012 yılında akaryakıt satışlarında en büyük işlem hacimli 8 şirket arasına girdi, siyah ürün satışlarında 5. büyük şirket, toplam akaryakıt satışlarında 6. büyük şirket oldu. Türkiye Petrolleri’nin yüzde 100 hissesi 2016 yılının en büyük özelleştirme ihalesi ile Turkuaz Petrol’e devredildi. 

Zülfikarlar Holding 1942 yılında ticari hayatına başladı. Kimyevi maddeler, akaryakıt dağıtım, finans ve yenilenebilir enerji sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Holding çatısı altında Turkuaz Petrol, Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım, Akça Kimya, Akdeniz Faktoring, Tesla Enerji şirketleri bulunuyor.

 
Önceki ve Sonraki Haberler