1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Halil Mazıcıoğlu yeni Enerji Komisyonu Başkanı oldu

Halil Mazıcıoğlu yeni Enerji Komisyonu Başkanı oldu

Enerji Günlüğü- TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı'na Ak Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu...

Halil Mazıcıoğlu yeni Enerji Komisyonu Başkanı oldu

Enerji Günlüğü- TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı'na Ak Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu getirildi. 

HALİL MAZICIOĞLU 

Halil Mazıcıoğlu, 4 Kasım 1960'ta Gaziantep'te doğdu. Babasının adı Mehmet Doğan, annesinin adı Hilal Neşide'dir. Yüksek Makina Mühendisi; Yıldız Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını, aynı üniversitede "Isı proses" dalında tamamladı. Tekstil, doğalgaz, mühendislik hizmetleri sektörlerinde yönetici olarak, inşaat sektöründe müteahhit olarak faaliyette bulundu. Gaziantep Şahinbey Belediyesi Belediye Başkan Danışmanı; Gaziantep Koleji Mezunları Derneği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası, Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Polis Teşkilatını Güçlendirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Alt Yapı ve Ulaşım Komisyonu Kent Konseyi Üyesi, Fatih İlim Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 23. Dönemde Gaziantep Milletvekili seçildi. 

Milletvekilliği döneminde ise Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar,Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği yapan Mazıcıoğlu, Nabucco projesi olmak üzere, enerji, doğalgaz, tabii kaynaklar konuları üzerine Macaristan Ulusal Ekonomi ve Bilişim Komisyonunun daveti için Macaristan’a resmi ziyaret gerçekleştirmiş, Madencilik Sektöründeki Sorunların Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Üyeliği yapmıştır. 

İngilizce bilen Mazıcıoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler