1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. Hatay’daki kömür santrali ÇED raporu görüşe açıldı

Hatay’daki kömür santrali ÇED raporu görüşe açıldı

Enerji Günlüğü - Selena Elektrik tarafından Hatay'da yapılması planlanan kömür santrali projesiyle ilgili ÇED raporu halkın görüşüne açıldı.Çevresel...

Hatay’daki kömür santrali ÇED raporu görüşe açıldı

Enerji Günlüğü - Selena Elektrik tarafından Hatay'da yapılması planlanan kömür santrali projesiyle ilgili ÇED raporu halkın görüşüne açıldı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada, Hatay ili Erzin ilçesinde Selena Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan Selena Kömür Santrali projesi ile ilgili olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu’nun on gün süre ile halkın görüşüne açıldığı duyuruldu.

İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunarak nihai kabulü yapılan rapor, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde ve Bakanlıkta on(10) gün görüşe açıldı. Rapor hakkında görüş ve öneriler bu süre zarfında HATAY Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunulabilecek.

Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de dikkate alınıyor. Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler