1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Hatay’ın Hassa ilçesine doğal gaz ulaşacak

Hatay’ın Hassa ilçesine doğal gaz ulaşacak

Aksa Doğalgaz, Hatay’ın Hassa ilçesine doğal gaz ulaştırılması için altyapı çalışmalarına başladı. 

Hatay’ın Hassa ilçesine doğal gaz ulaşacak

Enerji Günlüğü - Aksa Doğalgaz, Hatay’ın Hassa ilçesine doğal gaz ulaştırılması için altyapı çalışmalarına başladı. 

Aksa Doğalgaz, doğal gazı, hizmet bölgesindeki illerde yer alan ilçe ve mahallelere ulaştırma çalışmaları kapsamında Hatay iline bağlı Hassa ilçesinde doğal gaz altyapı çalışmalarına başladığını açıkladı. Aksa Doğalgaz, Hatay’da 2021 yıl sonuna kadar 2 ilçe ve 11 mahalleye daha doğal gaz ulaştırmayı planladıklarını belirtti.

Doğal gaz kullanmak isteyenler, ön abonelik işlemlerini başlatmak için Hassa Belediyesi’nde bulunan doğal gaz ofisinden ya da muhtarlıklarından bilgi alarak ilgili evrakları temin edebilecekler.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI 5 AYDA TAMAMLANACAK

Hassa İlçesi Altyapı Çalışmaları Başlangıç Töreni’nde konuşan Aksa Çukurova Doğalgaz Hatay Osmaniye Bölge Müdürü Serhat Kasapoğlu, her yıl daha fazla ilçemize doğal gaz ulaştırmak için kesintisiz bir şekilde çalıştıklarını belirtti. Kasapoğlu, Hassa’da doğal gaz alt yapı çalışmalarının 5 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını ve doğal gaz arzının bölge halkına sunulacağını müjdeledi. 

2021 yılı içerisinde Hatay’da yapacakları yatırım miktarının 51 Milyon TL değerinde olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, Hatay’da yaklaşık 130 bin aboneye hizmet verdiklerini belirtti. Kasapoğlu, kömürle ısınan bir evin bir yılda ortalama 4,5 ton karbon salımına neden olduğunu söyleyerek, doğal gazın diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında daha temiz, konforlu ve tasarruflu olduğunun altını çizdi ve daha çok eve doğal gaz ulaştırmayı amaçladıklarını belirtti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler