1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Henkel sürdürülebilirlik hedeflerini yakaladı

Henkel sürdürülebilirlik hedeflerini yakaladı

Enerji Günlüğü - Çamaşır ve Ev Bakımı, Beauty Care ve Yapıştırıcı Teknolojileri alanındaki markalarıyla tanınan Henkel, 2030 sürdürülebilirlik...

Henkel sürdürülebilirlik hedeflerini yakaladı

Enerji Günlüğü - Çamaşır ve Ev Bakımı, Beauty Care ve Yapıştırıcı Teknolojileri alanındaki markalarıyla tanınan Henkel, 2030 sürdürülebilirlik stratejisinin ilk beş yılına ilişkin ara hedefleri yakaladı.

Henkel İnsan Kaynaklarından Sorumlu Yönetim Kurulu  Üyesi ve Henkel Sürdürülebilirlik Kurulu Başkanı Kathrin Menges 2030 yılına yönelik uzun vadeli sürdürülebilirlik stratejilerinin ilk beş yılına ilişkin ara hedefleri gerçekleştirdiklerini kaydetti. Henkel’in 2011-2015 döneminde enerji verimliliğinde yüzde 18, su kullanımında yüzde 23, atık hacminde yüzde 17, iş güvenliğinde yüzde 33, satışlarda yüzde 11 iyileşme sağladığını kaydeden Menges, toplamda ise yaratılan değer ile çevre ayak izi arasındaki ilişkinin yüzde 38 oranında iyileştirildiğini vurguladı.

Sürdürülebilirliği devam ettirmek üzere, 2020 yılı için yeni hedefler belirlediklerini de ekleyen Menges “Değer zincirinin tamamına yönelik eylemler için ek alanlar tanımladık” dedi.  Menges’in verdiği bilgilere göre Henkel, 2020 yılına kadar üretim sahalarının CO2 emisyonlarını, her ürün tonu başına su kullanımını ve atık hacmini 2010 yılına kıyasla yüzde 30 oranında azaltmayı hedefliyor. İş güvenliği yüzde 40 ve satışlar ton başına yüzde 22 yükseltilecek. Bu hedeflerin gerçekleştirilmesi ile genel verimlilik 2010 yılına kıyasla 2020'ye kadar yüzde 75 oranında gelişmiş olacak.

Öte yandan Henkel "Global 100: Dünyanın Sürdürülebilirlik Konusunda En İyi Firmaları" endeksine girdi. Şirket, EcoVadis tarafından da "Altın" derece ile ödüllendirildi. Henkel aynı zamanda RobecoSAM Gümüş Sınıf ödülünü kazandı.  

Önceki ve Sonraki Haberler