1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. HESİAD’da yeni yönetim: Fahrettin Arman’la yola devam

HESİAD’da yeni yönetim: Fahrettin Arman’la yola devam

Hidroelektrik Santralları Sanayi İşadamları Derneği (HESİAD) Başkanlığı’na Fahrettin Arman yeniden seçildi. 

HESİAD’da yeni yönetim: Fahrettin Arman’la yola devam

Enerji Günlüğü - Hidroelektrik Santralları Sanayi İşadamları Derneği (HESİAD) Başkanlığı’na Fahrettin Arman iki yıllığına yeniden seçildi. 

Hidroelektrik Santralları Sanayi İşadamları Derneği (HESİAD) Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Genel Kurul’da yapılan seçimlerle yeni yönetim kurulu da belirlendi. Yapılan seçim sonucunda HESİAD Yönetim Kurulu’na Fahrettin Amir ARMAN (Ayen Enerji), Taner ERCÖMERT (Limak Enerji), Y. Hüseyin YÜCEBAŞ (Ak Enerji), Elvan Tuğsuz GÜVEN (Çiltuğ Enerji) ve Cem Özkök (Güriş-Mogan Yatırım) seçildiler. 

GÖREV DAĞILIMI TAMAM

Yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısında görev dağılımını da yaptı. Önceki Başkan Fahrettin Amir ARMAN, Başkanlık görevine yeniden getirildi. Başkan Vekilliği ve genel sekreterlik görevini, önceki dönemlerde olduğu gibi Taner ERCÖMERT, saymanlık görevini ise Y. Hüseyin YÜCEBAŞ üstlendi. Yeni Yönetim kurulu, iki yıl süreyle görev yapacak. 

HESİAD HAKKINDA 

Hidroelektrik Santralları Sanayi İşadamları Derneği (HESİAD), Türkiye’de hidroelektrik enerji üretimi konusunda faaliyet gösteren şirketlerin üyesi bulunduğu bir yapı. Sektördeki şirketler arasında işbirliği ve dayanışmayı sağlamak üzere oluşturulan HESİAD’ın amaçları arasında, hidroelektrik enerji konusunda çalışmalar yapmak, sektörün sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, bu çerçevede kamu kurumları nezdinde sektörü temsil etmek, sektörün yapısal sorunları ile ilgili görüşler oluşturmak ve hidroelektrik enerjinin azami ölçüde, en ekonomik biçimde ve çevreyle uyumlu şekilde ülke hizmetine sunulabilmesi için çaba harcamak yer alıyor. 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler