1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Honaz Doğalgaz Santrali ÇED Raporu görüşe açıldı

Honaz Doğalgaz Santrali ÇED Raporu görüşe açıldı

Enerji Günlüğü - Alartes Enerji'nin Denizli’de yapmayı planladığı Honaz Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali ÇED Raporu görüşe açıldı.Çevresel Etki...

Honaz Doğalgaz Santrali ÇED Raporu görüşe açıldı

Enerji Günlüğü - Alartes Enerji'nin Denizli’de yapmayı planladığı Honaz Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali ÇED Raporu görüşe açıldı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü, Denizli ili Honaz ilçesi OSB sınırları içerisinde Alartes Enerji A.Ş tarafından yapılması planlanan “Honaz Doğalgaz Kombine Çevrim Santralı” projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporunun görüşe açıldığını duyurdu.

Duyuruda raporun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından 03.10.2013 tarih ve 28784 sayılı ÇED Yönetmeliğinin Geçici 1. Maddesi kapsamında 17.07.2008 tarih ve 26939 sayılı ÇED Yönetmeliğinin 14. Maddesi gereğince incelenip değerlendirildiği ve söz konusu Raporun nihai kabulünün gerçekleştiği belirtildi.

İnceleme değerlendirme süreci sona erdirilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu 10 (on) iş günü halkın görüşüne açıldı. Görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Denizli Valiliğine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müracaat edilebilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler