1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. IC Enterra’nın depolamalı RES ve GES’lerinin ön lisans süreçleri tamam

IC Enterra’nın depolamalı RES ve GES’lerinin ön lisans süreçleri tamam

IC Enterra Yenilenebilir Enerji, 485 MW kapasiteli depolamalı GES ve RES projelerinde tüm ön lisans süreçlerini tamamladı.

IC Enterra’nın depolamalı RES ve GES’lerinin ön lisans süreçleri tamam

Enerji Günlüğü - IC Holding’in şirketlerinden IC Enterra Yenilenebilir Enerji’nin (ENTRA), Osmaniye’de kurmayı planladığı Derin GES depolamalı üretim tesisinin ön lisans başvurusunun onaylanması ile tüm depolamalı tesis ön lisans süreçleri tamamlanmış oldu. Şirketten yapılan açıklamada, “Toplam 485 MW kapasiteli 8 adet projemiz için çalışmalarımız devam ediyor” denildi. 

Açıklamada, 485 MW’lik depolamalı RES ve GES projeleri ile yıllık 1,5 milyar kWh’lik elektrik üretilmesinin öngörüldüğü belirtildi. 

HEDEF 1200 MW KURULU GÜÇ 

Yurtdışı çalışmalarıyla birlikte, yurtiçinde de yatırımları devam eden 136 MWm kapasiteli Hatay Erzin-2 YEKA GES ile izin süreçleri süren 61 MWm Bağıştaş hibrit GES projelerine odaklanan şirket, depolamalı RES ve GES yatırımlarıyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. IC Enterra Yenilenebilir Enerji, bu yatırımlar da dikkate alındığında, 2026 yılı sonunda işletme ve yatırım sürecindeki lisanslı proje portföyünde yaklaşık 1.200 MW’a ulaşmayı hedefliyor.