1. HABERLER

  2. PETROL

  3. IEA petrol talebi büyüme tahminini düşürebilir

IEA petrol talebi büyüme tahminini düşürebilir

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, petrol talebi büyüme tahminlerini koronavirüs salgınının etkisi nedeniyle düşürmeleri gerekebileceğini açıkladı. 

IEA petrol talebi büyüme tahminini düşürebilir

Enerji Günlüğü - Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, petrol talebi büyüme tahminlerini koronavirüs salgınının etkisi nedeniyle düşürmeleri gerekebileceğini açıkladı. 

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, petrol talebi büyüme tahminlerinin son 10 yılın en düşük seviyesinde olduğunu belirterek, ajans olarak kendilerinin de petrol talebi büyüme tahminini koronavirüs salgınının etkisi nedeniyle daha da düşürmelerinin gerekebileceğini söyledi. 

IEA, petrol talebinin bu yılın ilk çeyreğinde günde 435.000 varil azalmasını bekliyor. 2020 için ise küresel talep büyüme tahminini günde 365.000 varil düşürerek günde 825.000 varil olarak güncelledi.

Birol’un bu açıklamasının hemen akabinde Brent petrolünün varil fiyatı yüzde 0,15 düşerek 56.08 dolara, Batı Teksas petrolünün varil fiyatı da yüzde 0,3 düşerek 51.15 dolara geriledi. 

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler