1. HABERLER

  2. NÜKLEER

  3. II. Nükleer Santraller Zirvesi Mart 2015’te

II. Nükleer Santraller Zirvesi Mart 2015’te

Enerji Günlüğü - II. İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi 19-20 Mart 2015'te gerçekleştirilecek.TC. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Nükleer Mühendisler...

II. Nükleer Santraller Zirvesi Mart 2015’te

Enerji Günlüğü - II. İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi 19-20 Mart 2015'te gerçekleştirilecek.

TC. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Nükleer Mühendisler Derneği ve Ticari Eşleştirme Derneği'nin katkılarıyla, 19-20 Mart 2015 tarihlerinde ikincisi düzenlenecek İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi için sponsorluk ve sergi satışları başladı.

II. İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi'nin ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını ifade eden Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Şule Ergün, "Dünya genelinde doğal kaynakların tükenmeye başlamasına rağmen enerjiye duyulan ihtiyaç sürekli artıyor. Bu anlamda karbon emisyonunu en aza indirgeyecek ve temiz enerji ihtiyacını karşılayabilecek nükleer santrallere yatırım yapmak hem ülkemizin hem de dünyanın geleceği açısından son derece önem taşıyor" dedi.

Nükleer santrallere yapılan yatırımların bir anlamda geleceğe yatırım yapılması anlamına geldiğini ifade eden Ergün, "Bu anlamda yapılacak her yatırım ülke ekonomisine katkı sağlayacağı gibi, yatırımı gerçekleştirecek firmalara da büyük faydalar sağlayacak. Nükleer santral projelerinin inşa ve işletme süreçleri için bir an önce harekete geçilmesi gerekiyor. Nükleere yatırım yapmak isteyenler için bir fırsat niteliğinde olacak İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi'ne sponsorluk ve sergi satışlarına başladık" dedi.

Ergün, zirvede bir araya gelecek uluslararası ve yerli yatırımcıların yatırım fırsatları hakkında bilgi alışverişinde bulunabileceklerini belirterek, yatırımcıların konuyla ilgili ilk kaynaklardan bilgi sahibi olabileceklerini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler