1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. IICEC Enerji ve İklim Forumu 13 Ekim’de

IICEC Enerji ve İklim Forumu 13 Ekim’de

Enerji Günlüğü - Sabancı Üniversitesi İstanbul Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) Uluslararası Enerji ve İklim Forumu 13 Ekim 2017 Cuma günü gerçekleştirilecek. Enerji...

IICEC Enerji ve İklim Forumu 13 Ekim’de

Enerji Günlüğü - Sabancı Üniversitesi İstanbul Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) Uluslararası Enerji ve İklim Forumu 13 Ekim 2017 Cuma günü gerçekleştirilecek. 

Enerji sektörünün önde gelen oyuncuları ve isimleri İstanbul’da bir araya geliyor. Sabancı Üniversitesi IICEC tarafından her yıl düzenlenen IICEC Uluslararası Enerji ve İklim Forumu’nun 8’incisi, bu yıl 13 Ekim 2017 Cuma günü Beşiktaş’taki Conrad Hotel’de yapılacak. 

Hükümetlerin, enerji sektörünün ve akademik camianın temsilcilerini her yıl İstanbul’da buluşturan IICEC Uluslararası Enerji ve İklim Forumu, bu yıl küresel enerji yatırımları ve yatırımların geleceğine odaklanacak. 

Sabancı Üniversitesi IICEC 8. Uluslararası Enerji ve İklim Forumu; Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio ve IICEC Onursal Başkanı ve Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol’un ev sahipliğinde yapılacak. Açılış konuşmasını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yapacağı foruma Polonya Çevre Bakanı Jan Szyszko da katılacak.  

IICEC 8. Uluslararası Enerji ve İklim Forumu’na bu yıl da dünya genelinde üst düzey kamu temsilcileri ve uluslararası enerji sektörünün küresel lider kuruluşlarının yöneticileri ile önde gelen üniversitelerin, politika merkezlerinin ve düşünce kuruluşlarının temsilcileri katılacak. Forum süresince panelistler ve katılımcılar, sürdürülebilir ve güvenli enerjinin geleceğini değerlendirerek, yeni çözümleri tartışmaya açacak. 

2010 yılında faaliyete başlayan Sabancı Üniversitesi IICEC, enerji ve iklim alanında objektif, üstün nitelikli ekonomik ve politik çalışmalar yapma amacıyla kurulmuş, gelecek odaklı, bağımsız bir araştırma ve politika merkezi. IICEC, bölge ve dünya için sürdürülebilir enerjinin geleceğine yönelik çözümlerin geliştirilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. 

Sabancı Üniversitesi IICEC faaliyetlerini, dünyadaki hükümetler, endüstri ortakları, uluslararası organizasyonlar, diğer üniversiteler, düşünce ve araştırma kuruluşları ile etkileşim içinde yürütüyor. IICEC karar alıcıları, endüstri temsilcilerini, akademisyen ve kanaat önderlerini temel enerji zorlukları konusunda bilgilendirmeyi ve onlara nesnel bir analiz sağlamayı amaçlıyor. Enerji ve iklim alanlarında yer alan kilit paydaşları bir araya getiren etkili bir platform sağlayarak fikir alışverişini ve gelişimini teşvik etmek de IICEC’in amaçları arasında.

Önceki ve Sonraki Haberler