1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. İklim değişikliğiyle mücadele eden OEDAŞ’a CDP’den ‘B’ notu

İklim değişikliğiyle mücadele eden OEDAŞ’a CDP’den ‘B’ notu

İklim değişikliği ile mücadeleye ve enerji sektörünün düşük karbon ekonomisine geçişine yönelik çalışmalar yürüten elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, CDP İklim Değişikliği Programı’nın 2023 yılı değerlendirmesinde ‘B’ derecelendirme notu aldı. 

İklim değişikliğiyle mücadele eden OEDAŞ’a CDP’den ‘B’ notu

Enerji Günlüğü - Elektrik dağıtım şirketi Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), kâr amacı gütmeyen Londra merkezli uluslararası kuruluş CDP (Carbon Disclosure Project) tarafından yapılan İklim Değişikliği Programı’nın 2023 yılı değerlendirmesinde ‘B’ derecelendirme notu aldı. 

2020 yılında katıldığı programla Türkiye’de faaliyet gösteren elektrik dağıtım şirketleri içerisinde bir ilke imza atan OEDAŞ, 2021 yılında elde ettiği ‘B’ notunu, 2022 derecelendirmesinin ardından 2023 yılında da korumayı başardı. OEDAŞ bu notla programın ‘Yönetim’ seviyesinde yer alıyor.

oedas-muzaffer-yalcin.jpg

“SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTE KARARLILIĞIMIZIN GÖSTERGESİ”

OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “İklim değişikliğiyle mücadelede kapsamında enerji verimliliğini önceleyen, yenilenebilir enerji kaynakları ile kaynak çeşitliliğini artıran projeler gerçekleştiriyoruz. CDP’den aldığımız yüksek derecelendirme notu, sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığımızın göstergesidir. Ancak bundan daha da önemlisi gelecek nesillere temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya bırakma taahhüdümüzün bir ifadesidir” dedi.

Kar amacı gütmeyen Londra merkezli uluslararası bir kuruluş olan CDP, OEDAŞ’ın ‘B’ derecelendirme notu aldığı 2023 listesi kapsamında dünya genelinde 24 binin üzerinde şirket çevresel verilerini CDP aracılığıyla açıkladı. OEDAŞ iklim değişikliğinin yanı sıra tedarik zinciri programı kapsamında da değerlendiriliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler