1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Irak’ın elektrik altyapısı Siemens Türkiye’den

Irak’ın elektrik altyapısı Siemens Türkiye’den

Enerji Günlüğü - Siemens Türkiye, Irak’ın enerji altyapı geliştirme projesi çerçevesinde 62,1 milyon Euro değerinde, 24 adet dağıtım merkezi ...

Irak’ın elektrik altyapısı Siemens Türkiye’den

Enerji Günlüğü - Siemens Türkiye, Irak’ın enerji altyapı geliştirme projesi çerçevesinde 62,1 milyon Euro değerinde, 24 adet dağıtım merkezi  inşa edecek. Siemens Türkiye Altyapı ve Şehirler  Sektörü bu proje için  Irak Elektrik Bakanlığı’ndan projenin ihalesini alan Japon Toyota Tsusho Şirketi ile çalışacak.

Toyota Tsusho, Irak’ta enerji tedarikinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen proje için Siemens Türkiye Altyapı ve Şehirler  Sektörü Alçak ve Orta Gerilim Bölümü ile anahtar teslimi anlaşma imzaladı. Siemens, Toyota Tsusho Corporation için 31,5 Mega Volt Amper’e (MVA) kadar kapasite sunan 24 adet 2×31,5 MVA transformatörlü dağıtım merkezi inşa edecek.Türkiye Siemens’ten yönetilecek olan projede kullanılacak olan  ürünler hem Avrupa hem de Türkiye’de üretilecek. Sipariş, tüm bileşenlerin teslimatının yanı sıra trafoların şebekeye bağlanması da dahil yapım ve kurulum işlerini kapsıyor.

Siemens Alçak ve Orta Gerilim Bölümü CEO’su Ralf Christian, “Bu merkezler, Irak’ta enerji  tedarikini daha güvenli ve daha güvenilir bir hale getirmeye yardımcı olacak. Enerji altyapısının geliştirilmesi Irak’ın ekonomik ve sosyal olarak kalkınmasına destek olacak” şeklinde konuştu.

IRAK, ALTYAPISININ MODERNLEŞTİRİLMESİNE HIZ VERDİ

Temiz içme suyu tedarikinin yanı sıra tüm nüfusa istikrarlı enerji sağlanması konusunda Irak, altyapısının modernleştirilmesine yönelik çalışmalara hız verdi. Irak nüfusunun yaklaşık yüzde 96′sı elektrik şebekesine bağlı olsa da bazı bölgelerde elektrik tedariki günde birkaç saat ile sınırlı durumda. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından gerçekleştirilen bir çalışmaya göre, 2011 yılında Irak’taki enerji talebinin yalnızca yüzde 55′i karşılanabildi.

Önceki ve Sonraki Haberler