1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. İran'dan Türkiye'ye gaz akışına bakım molası

İran'dan Türkiye'ye gaz akışına bakım molası

İran-Türkiye Doğal Gaz Boru Hattında 2-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle, Gürbulak giriş noktasından iletim şebekemize 8 gün boyunca doğal gaz teslimatı yapılamayacak.

İran'dan Türkiye'ye gaz akışına bakım molası

Enerji Günlüğü - İran-Türkiye Doğal Gaz Boru Hattı'nda gaz akışı 2-9 Ekim tarihlerinde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle durdurulacak. 

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), gerçekleşecek planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle İran-Türkiye Doğal Gaz Boru Hattı'ndan 2 - 9 Ekim 2022 tarihleri arasında doğal gaz akışının duracağını bildirdi. Kesinti nedeniyle arz-talep dengesinde bir sorun oluşması beklenmiyor.

Açıklamada, "İran-Türkiye Doğal Gaz Boru Hattında 2-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle, Gürbulak giriş noktasından iletim şebekemize 8 gün boyunca doğal gaz teslimatı yapılamayacaktır. Planlı bakım ve onarım çalışmaları esnasında ulusal iletim şebekesinde arz-talep dengesiyle ilgili herhangi bir sorun öngörülmemektedir" ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler