1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Işıklar Ambalaj, Kuzey Irak`ta emin adımlarla ilerliyor

Işıklar Ambalaj, Kuzey Irak`ta emin adımlarla ilerliyor

Enerji Günlüğü - Işıklar Ambalaj, çimento torbası alanındaki en büyük ihraç pazarlarından Irak'ta "Işıklar Paper Sack Ltd." ismi ile kurduğu yeni...

Işıklar Ambalaj, Kuzey Irak`ta emin adımlarla ilerliyor

Enerji Günlüğü - Işıklar Ambalaj, çimento torbası alanındaki en büyük ihraç pazarlarından Irak'ta "Işıklar Paper Sack Ltd." ismi ile kurduğu yeni fabrikasının üretimine başlamadan önce en kritik aşamalardan biri olan elektrik temini işini tamamladı. Böylece 150 kişiye istihdam sağlayacak Irak'ın ilk kağıt torba fabrikasının devreye alınmasına bir adım daha yaklaşıldı.

Işıklar Yatırım Holding bağlı ortaklığı Işıklar Ambalaj, Irak'taki artan çimento torbası talebini yerinde üretim ile karşılamak üzere Erbil'de kurmakta olduğu Kraft Torba Fabrikası'nın elektrik temini işini tamamladı. Irak pazarında öncelikle çimento sektöründe hizmet verecek ve üç yıl içinde 240 milyon adet torba üretecek Işıklar Paper Sack'in Erbil'de yapımı süren Kraft Torba Fabrikası'nın yılsonu itibariyle faaliyete geçmesi bekleniyor. Fabrikanın bölgedeki pazar ve sanayinin gelişmesine paralel olarak yapı malzemeleri, gıda gibi sektörlere yönelik de üretim yapması planlanıyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler