1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. ISO Çevre Ödülleri’nde Arçelik’e birincilik ödülü

ISO Çevre Ödülleri’nde Arçelik’e birincilik ödülü

Enerji Günlüğü - Bu yıl 13.’sü düzenlenen ISO Çevre Ödülleri Töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da katılımıyla gerçekleşti....

ISO Çevre Ödülleri’nde Arçelik’e birincilik ödülü

Enerji Günlüğü - Bu yıl 13.’sü düzenlenen ISO Çevre Ödülleri Töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da katılımıyla gerçekleşti. ‘İnovatif Çevre Dostu Ürün’ kategorisinde Arçelik 9658 ETI adlı ürünü ile birincilik ödülü kazandı. Arçelik A.Ş. Pişirici Cihazlar Ürün Direktörü Adnan Tüfekçi, birincilik ödülünü Bakan Bayraktar’dan aldı.

Sınıfında dünyanın en az enerji tüketimine sahip Arçelik 9658ETI fırın, A enerji sınıfı limitine göre yüzde 40 daha az enerji tüketiyor. Elektrikli fırınlarda enerji verimliliği konusunda 2009 yılından itibaren ele geçirdiği liderliği dört senedir başarı ile sürdüren Arçelik’in bu ürünü, aynı zamanda sınıfında dünyanın en sessiz fırını olma özelliğini de taşıyor. Fırın kapak camında kir tutmayan (Oleofobic) nano-teknolojik kaplama ile metal dekor ve yüzeylerde parmak izi bırakmayan (Anti-Finger Print) nano-teknolojik kaplama uygulamalarına sahip.

Önceki ve Sonraki Haberler