1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. IstanbulLight 2018 Fuarı açıldı

IstanbulLight 2018 Fuarı açıldı

Enerji Günlüğü – IstanbulLight 11. Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı açıldı. AGİD ve ATMK stratejik ortaklığı ile düzenlenen...

IstanbulLight 2018 Fuarı açıldı

Enerji Günlüğü – IstanbulLight 11. Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı açıldı. 

AGİD ve ATMK stratejik ortaklığı ile düzenlenen IstanbulLight 11. Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi, UBM Turkey tarafından organize ediliyor. 

Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) ve Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) stratejik ortaklığı ile düzenlenen IstanbulLight 11. Uluslarararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi, sektör temsilcilerinin geniş katılımıyla ziyaretçilerine kapılarını açtı.

KÜRESEL ÖLÇEKTE DÖNÜŞÜM

UBM Turkey IstanbulLight Marka Direktörü Mehmet Dükkancı, açılış törenindeki konuşmasında sektörün önemli bir değişim içinde olduğuna dikkat çekti ve şöyle konuştu, “Hem global anlamda hem de Türkiye’de teknolojinin ön planda olduğu bir dönüşüm yaşanıyor. Bu değişim içinde sektörün köklü ve büyük firmaları pazar payı kaybederken, yerlerine yeni oyuncuların dahil olduğunu görüyoruz. Bu durum hem eskilerde hem de yenilerde kendilerini daha güçlü bir şekilde ifade etme gereksinimi doğuruyor. IstanbulLight, bu gereksinimlerin karşılanmasına yardımcı oluyor”.

UBM Turkey Genel Müdürü Atilla Marangozoğlu ise konuşmasında katma değer oluşturmanın önemine vurgu yaparak, BDT ülkeleri ve Doğu Afrika ülkelerinin de katılımıyla uluslararası bir fuar olma misyonlarını yerine getirdiklerini ifade etti. 

Fuarın stratejik ortakları arasında yer alan Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) Başkanı Fahir Gök de global pazardaki hareketliliğe dikkat çekti. Fahir Gök şöyle konuştu, “AGİD olarak stratejik hedeflerimiz var. Türkiye’yi aydınlatma sektöründe üretim ve lojistik üssü haline getirmeye yönelik heyecanımızı ve hayallerimizi koruyoruz. Orta vadede sektörde ve ekonomideki belirsizlikleri aşarak yolumuza devam edeceğiz”. 

LED TEKNOLOJİSİ 3 KAT BÜYÜYECEK

Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sermin Onaygil ise gelişen teknolojiyle birlikte sektörde yeni alt başlıklar oluştuğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürüdü, “10 yıldır hayatımızda olan LED teknolojisi ürünleri artık akıllı sistemlere entegre, teknolojik ürünlere dönüştü. LED ürünleri akıllanıyor. Akıllı aydınlatma pazarı, yapılan araştırmalara göre 2023 yılına kadar üç katlık önemli bir büyüme sergileyecek. Sektör olarak hep birlikte bu duruma uyum sağlamak, birlikte hareket etmek durumundayız. Teknolojinin getirdiği değişim ve artan rekabet üretimde dışa bağımlı hale gelmemize neden oluyor. Bu durumu yerli, kaliteli ve yüksek katma değerli ürün üreterek aşabiliriz. Ürettiğimiz ürünlerin satışı ve pazarlaması içinse düzgün regülasyonlara, standartlara ve projelere ihtiyacımız var”. 

224 KATILIMCI FİRMA; 8 BİN PROFESYONEL ZİYARETÇİ

IstanbulLight Fuarı, sektördeki tüm gelişmeleri kapsayan etkinlik programlarına da sahne olacak. IstanbulLight Aydınlatma Forumu, IstanbulLight Aydınlatma Tasarımı Zirvesi ve Ticaret Sahnesi etkinlikleri bunlar arasında yer alıyor. 

Fuara Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu, Afrika, Doğu Avrupa, Balkanlar ve BDT ülkelerinden 8000’i aşkın sektör profesyonelinin katılması bekleniyor. Organizasyonda ulusal ve uluslararası olmak üzere, toplam 224 katılımcı firma yer alıyor. Fuar 22 Eylül 2018 Cumartesi günü sona erecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler