1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. İtalyan Saipem ortaklıkla güçleniyor

İtalyan Saipem ortaklıkla güçleniyor

Enerji Günlüğü - İtalyan Saipem, Xodus Group ve Chiyoda Coporation ile ortaklık kuruyor.İtalyan enerji devi ENİ kontrolündeki Saipem Perşembe günü bir...

İtalyan Saipem ortaklıkla güçleniyor

Enerji Günlüğü - İtalyan Saipem, Xodus Group ve Chiyoda Coporation ile ortaklık kuruyor.

İtalyan enerji devi ENİ kontrolündeki Saipem Perşembe günü bir açıklama yayınlayarak, çalışmalarında uluslararası bağımsız enerji danışma şirketi Xodus Group ve Japon Chiyoda Coporation ile ortaklık yapacağını açıkladı.

LNG sektöründe zaten Sapiem’in ortağı olan Japon enerji şirketi Chiyoda ile ve denizaltı mühendisliğinde güçlü bir deneyime sahip olan Xodus Group ile ortaklık kurmaktan dolayı memnuniyetin dile getirildiği açıklamada, denizaltı sektörünün büyümeye devam edeceğine ve Sapiem’in projelerin nasıl gelişeceğini önceden anlayacağına dair inanç dile getirildi.

Açıklamaya göre, Xodus Group’un denizaltı birimi olan Xodus Subsea özellikle projelerin ilk aşamalarında çalışmalara mühendislik ve danışma hizmeti sunacak. Sapiem, Xodus Subsea’nın mühendislik çalışmalarında ana oyuncu olacağını öngörüyor.

Sapiem % 50 hisse ile ana hissedar olurken Xodus % 40 hisseye ve Chiyoda % 10 hisseye sahip. Chiyoda aynı zamanda Xodus’un çoğunluk hisselerine de sahip.

Önceki ve Sonraki Haberler