1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. İTÜ 2 enerji hocası ile 3 nükleerci hoca alacak

İTÜ 2 enerji hocası ile 3 nükleerci hoca alacak

İTÜ Enerji Enstitüsü, 2 enerji planlama uzmanı ile nükleer uzmanı 3 hocayı, öğretim üyesi olarak işe alacak. 

İTÜ 2 enerji hocası ile 3 nükleerci hoca alacak

Enerji Günlüğü - İTÜ Enerji Enstitüsü, 2 enerji planlama uzmanı ile nükleer uzmanı 3 hocayı, öğretim üyesi olarak işe alacak. 

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Enerji Enstitüsüne bağlı Enerji Planlaması ve Yönetimi Anabilim Dalında çalışacak bir doçent ile bir doktoru, öğretim üyesi olarak işe alacak. 

Doçent kadrosuna başvuracak adayların elektrokimyasal enerji teknolojileri, yakıt pili katalizörleri ve hidrojen üzerine çalışmalar yapmış olmaları gerekiyor. 

Doktor kadrosu için başvuracak olanlardan ise akıllı binalar, yerleşimler ve şehirler ile ilgili çalışmalar yapmış olmaları bekleniyor. 

Üniversite, Enerji Enstitüsünün Nükleer Araştırmalar Anabilim Dalında da doktor unvanlı 3 kişiyi öğretim üyesi olarak istihdam edecek. 

Nükleer uzmanı doktor kadrosuna başvuracak adaylardan birinin gama ışını spektroskopisi ile radyoaktivite ölçümleri alanlarında; birinin kullanılmış nükleer yakıtların yanma analizi ve içeriklerinin tayini alanlarında; üçüncüsünün ise plazma fiziği ve nükleer füzyon enerjisi alanlarında çalışmalar yapmış olmaları gerekiyor. 

Başvurular en geç 23 Aralık 2021 günü sonuna kadar, Üniversiteye ait web sitesi üzerinden online olarak yapılacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler