1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. İÜC Avcılar ve Büyükçekmece’de enerji verimliliği projesi uygulanacak

İÜC Avcılar ve Büyükçekmece’de enerji verimliliği projesi uygulanacak

Çevre Bakanlığı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’ya ait bazı binaların enerji verimliliği yenileme ve tadilat işlerini yaptıracak.

İÜC Avcılar ve Büyükçekmece’de enerji verimliliği projesi uygulanacak

Enerji Günlüğü - Çevre Bakanlığı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’ya ait Avcılar ve Büyükçekmece Kampüslerindeki bazı binalarda yapılacak verimlilik projesi yenileme ve tadilat işleri için ihale yapacak. 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Kamu Binalarında Enerji Verimliliği (KABEV) Projesi kapsamında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’ya ait Avcılar ve Büyükçekmece Kampüslerindeki toplam 22.981m2 alanda kurulu 4 birime ait binaların enerji verimliliği uygulamaları yenileme ve tadilat işlerini; Dünya Bankası satın alma esas ve usulleri doğrultusunda, ulusal rekabetçi ihale yöntemi ve kapalı zarf usulüyle ihale edecek. 

İhale kapsamındaki binalar aşağıdaki gibi bildirildi.  

  • Rektörlük İdari Binası
  • Öğrenci Kültür Merkezi
  • Büyükçekmece Kampüsü C Blok Yurt Binası
  • Büyükçekmece Kampüsü V Blok Yurt Binası

Teklifler en geç 11 Haziran 2024 günü saat 15.00’e kadar Yapı İşleri Genel Müdürlüğü (YİGM), Uluslararası Finans Kaynaklı Sismik Güçlendirme Daire Başkanlığı, Mustafa Kemal Mahallesi, 2082. Cadde, No: 52, 06510, Çankaya, Ankara adresine teslim edilecek. Teslim edilen teklifler, aynı gün saat 15.15’te katılımcıların huzurunda açılacak. 

Teklif sahiplerinin, asgari 4.000.000 liralık veya serbestçe çevrilebilen döviz cinsinden eşdeğer miktarda koşulsuz limit içi ve teyitli geçici teminat mektubu sunmaları gerekecek. İhale kapsamındaki işler, 10 ay içinde tamamlanacak. 

Teklif Sahipleri ihtiyaç duydukları ilave bilgileri ve ihale dokümanlarını bankaya yatırılması gereken 750 lira karşılığında; Yapı İşleri Genel Müdürlüğü (YİGM), Uluslararası Finans Kaynaklı Sismik Güçlendirme Daire Başkanlığı, Mustafa Kemal Mahallesi, 2082. Cadde, No: 52, Çankaya, Ankara adresinden temin edebilecekler. İhalede elektronik tekliflere izin verilmeyecek.