1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. IV. İstanbul Karbon Zirvesi Nisan'da

IV. İstanbul Karbon Zirvesi Nisan'da

Enerji Günlüğü - IV. İstanbul Karbon Zirvesi'nde karbon yönetimi, karbon finansmanı ve Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele yolu tüm yönleri...

IV. İstanbul Karbon Zirvesi Nisan'da

Enerji Günlüğü - IV. İstanbul Karbon Zirvesi'nde karbon yönetimi, karbon finansmanı ve Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele yolu tüm yönleri ile incelenecek.

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D)  tarafından, İTÜ’nün ev sahipliğinde ve Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği’nin desteğiyle düzenlenen IV. İstanbul Karbon Zirvesi 26 Nisan 2017’de İstanbul’da yapılacak.

Zirvede Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansları, Paris (COP21) ve Marakeş (COP22) ardından yaşananlar ve Kasım 2017 gerçekleştirilecek Bonn(COP23) Konferansına giden yol masaya yatırılarak “Sera Gazı Emisyonları Azaltımı için T.C. Niyet Edilen Ulusal Olarak Belirlenmiş Katkısı” konusunda sanayinin konumu irdelenecek. 

“Karbon Yönetimi ve Endüstri” oturumunda farklı sektörlerdeki lider firmalarımızın tepe yöneticileri sürdürülebilirlik yönetimlerini, düşük karbon ekonomisi stratejilerini anlatacak. 

KARBON CİMRİLERİNE ÖDÜL VERİLECEK

Karbon azaltımı proje ve uygulama başarıları için karbon cimrisi kişi ve kuruluşlara verilen “Düşük Karbon Kahramanı Ödülü” başvuruları 14 Nisan 2017 tarihine kadar yapılıyor. Zirvenin sürprizi “Küçük Karbon Kahramanları” olacak.