1. HABERLER

  2. PETROL

  3. İzmir Aliağa’da petrol sızıntısı

İzmir Aliağa’da petrol sızıntısı

Enerji Günlüğü - İzmir'in Aliağa ilçesi açıklarında yaşanan bir ham petrol sızıntısıyla deniz yüzeyini kaplayan petrol tabakası rüzgarın ve dalgaların...

İzmir Aliağa’da petrol sızıntısı

Enerji Günlüğü - İzmir'in Aliağa ilçesi açıklarında yaşanan bir ham petrol sızıntısıyla deniz yüzeyini kaplayan petrol tabakası rüzgarın ve dalgaların etkisiyle Yeni Foça sahillerine kadar ulaştı. 

İzmir'in Aliağa ilçesinde, Perşembe gecesi denizde yaşanan bir ham petrol sızıntısıyla deniz yüzeyini kaplayan petrol tabakası rüzgarın ve dalgaların etkisiyle Yeni Foça sahillerine kadar ulaştı. Kıyıya da vuran petrol tabakası büyük bir kirliliğe neden oldu. 

BBC’nin haberine göre, Aliağa Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri kirliliğin yaşandığı bölgelerden su ile ham petrolden numune aldı.

30 Ağustos gecesi de Aliağa Limanı'ndaki teknik arıza meydana gelen Panama bandıralı bir tankere ham petrol sızıntısı olduğu gerekçesiyle Sahil Güvenlik tarafından para cezası kesildiği belirtildi. Tankerdeki sızıntıya ise Tüpraş Aliağa Rafinerisi ekipleri tarafından müdahalede bulunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler