1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. JEOTERMAL

  4. İzmir Tire’de jeotermal arbedesi

İzmir Tire’de jeotermal arbedesi

Enerji Günlüğü - İzmir Tire’de jeotermal sondaj için hazırlık çalışması yapan şirket görevlileri ile Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri, bir grup...

İzmir Tire’de jeotermal arbedesi

Enerji Günlüğü - İzmir Tire’de jeotermal sondaj için hazırlık çalışması yapan şirket görevlileri ile Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri, bir grup tarafından zorla alıkonulup araçları tahrip edildi ve halk arasındaki kavgada bir kişi yaralandı.

İzmir Tire’de jeotermal sondaj için hazırlık çalışması yapan şirket görevlileri ile Tarım İl Müdürlüğü yetkililerinin, bir grup tarafından zorla alıkonulması ve araçlarının tahrip edilmesi ve bu olay öncesinde yerel halk arasında konuyla ilgili çıkan kavgada bir kişinin bıçaklanması, enerji sektöründe infial doğurdu. 

JESDER’DEN DİYALOG VURGUSU

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) Başkanı Ufuk Şentürk, bölgeye ve ulusal ekonomiye katma değer sağlamak için gecesini gündüzüne katarak çalışan girişimcilere şiddet uygulanmasının kabul edilemeyeceğini belirterek, “Diyaloğun yerini şiddetin aldığı durumlarda barıştan, toplumsal gelişmeden söz etmek imkansız olur. Tire’de yaşananlar ‘Olacağı buydu’ dedirtmiştir. Uzattığımız dostluk elini reddederek jeotermal enerjiye karşı provokasyon diliyle yaklaşan grupları, olayların daha da kötü noktalara tırmanmasını engellemek için bir an önce aklıselime dönmeye davet ediyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler