1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. İzmirgaz`dan 30 bin haneye doğalgaz müjdesi

İzmirgaz`dan 30 bin haneye doğalgaz müjdesi

Enerji Günlüğü - İzmirgaz, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yılın son çeyreğinde aldığı yatırım kararıyla doğalgaz talebinde bulunan...

İzmirgaz`dan 30 bin haneye doğalgaz müjdesi

Enerji Günlüğü - İzmirgaz, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yılın son çeyreğinde aldığı yatırım kararıyla doğalgaz talebinde bulunan çok sayıda bölgeyi temiz enerji doğalgazla buluşturacak. Yeni yatırım kararıyla birlikte 30 bin hane daha doğalgaz kullanma imkanına sahip olacak. Yatırım kararı alınan bölgelerde altyapı çalışmalarına ağustos sonunda başlanacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmirgaz tarafından yapılan ortak çalışmada, yeni bölgelere girme ve mevcut bölgeleri genişletme kararı çıktı. Yetkililer, kömür kullanımının yoğun olduğu bölgelerin doğalgaza geçmesiyle birlikte, İzmir'in solunabilir hava kalitesinde önemli bir artışın sağlanacağına dikkat çekti.
Yeni yatırım ve genişletme kararı alınan bölge ve mahalleler ise şöyle: Konak; Göztepe, Çankaya, Güzelyalı, Mithatpaşa, Muratreis, Pirireis ve Yenigün-Bornova; İnönü, Kızılay-Alsancak; Kahramanlar, Mimarsinan-Balçova; Çetin Emeç ve Eğitim mahalleleri. İzmir'de doğalgazın yaygınlaşmasında, başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, yerel yönetimlerin önemli katkılar sağladığına dikkat çeken İzmirgaz Genel Müdürü H. Burçin Yandımata, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin talepleri doğrultusunda yeni yatırım kararımızı aldık. Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle de kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayarak bu bölgelerin kışa doğalgazla girmesini sağlayacağız. Merkezi sistem ve kömür kullanımının yoğun olduğu yatırım bölgelerinin doğalgaza kavuşmasıyla birlikte, İzmir'in temiz hava kalitesi daha da artacaktır" dedi.


 

Önceki ve Sonraki Haberler