1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Jeotermal Enerji Derneği Kındap’la yola devam dedi

Jeotermal Enerji Derneği Kındap’la yola devam dedi

Jeotermal Enerji Derneği (JED) Başkanlığı’na yenien seçilen Ali Kındap, öncelikli görevlerinin jeotermalde yatırım yapılabilir noktaya ulaşılmasını sağlamaya dönük çalışmalar yapmak lduğunu söyledi.

Jeotermal Enerji Derneği Kındap’la yola devam dedi

Enerji Günlüğü - Jeotermal Enerji Derneği (JED) 2. Olağan Genel Kurulu’nu İstanbul’da gerçekkleştirdi. Genel Kurul’da mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kındap, tüm üyelerin oybirliği ile yeniden bu göreve seçildi.

JED Başkanı Ali Kındap Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, “Jeotermal Enerji Derneği bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her paydaşına eşit mesafede duran; kamu otoritelerine saygılı; yapıcı öneri ve fikirlerini muhataplarına iletmekten çekinmeyen; ülkemizde yatırım yapan her firmayı ‘yerli’ olarak gören; sektörümüze yeni ana ve yan sanayi yatırımlarının çekilmesi noktasında inisiyatif alan; üyelerimiz arasında yeni, kalıcı ve güven esasına dayalı işbirliklerinin geliştirilmesi için çalışan dernek duruşunu sürdürecektir” dedi.

ENTEGRE KULLANIM VURGUSU

Kındap; yeni çalışma döneminde jeotermal enerjinin elektrik üretiminin yanı sıra konut ısıtmasından termal turizme, sera ısıtmasından meyve kurutmasına kadar çok farklı sektörlerde katma değer yaratan, doğrudan entegre kullanımına daha fazla vurgu yapacaklarını kaydetti.

JEOTERMAL ENERJİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

Jeotermal Enerji Derneği’nin (JED) 2. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kındap’ın aday Yönetim Kurulu listesi oybirliği ile seçildi. Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Ali Kındap (Zorlu Enerji A.Ş), Kubilay Çevik (Karizma Enerji A.Ş), Kutlu Çakır (Menderes Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş), Murat Solmaz (Maspo Enerji A.Ş), Sedef Karagöz (Sanko Enerji A.Ş)

Önceki ve Sonraki Haberler