1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Kaçak hat çekmek isterken elektrik çarptı!

Kaçak hat çekmek isterken elektrik çarptı!

Enerji Günlüğü – Diyarbakır’da bir kişi, kaçak elektrik hattı çekmeye çalışırken akıma kapılarak yaralandı.Diyarbakır’ın merkez Yenişehir...

Kaçak hat çekmek isterken elektrik çarptı!

Enerji Günlüğü – Diyarbakır’da bir kişi, kaçak elektrik hattı çekmeye çalışırken akıma kapılarak yaralandı.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde oturduğu binaya enerji sağlayan ana hattan kaçak elektrik çekmek isteyen bir kişi, akıma kapılarak yaralandı. 

Dicle Elektrik’in sorumluluk bölgesinde bulunan Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde, Dicle Elektrik Çağrı Merkezi’ni arayan vatandaşalar; Şehitlik Mahallesi, 90. Sokak’ta bulunan Elit apartmanına enerji taşıyan ana hatta patlama olduğunu ve bir kişinin yaralandığını bildirdiler. 

İhbar üzerine ismi geçen bölgedeki elektrik enerjisini kesen Dicle Elektrik ekipleri, hemen olay yerine gitti. Yapılan inceleme sonucunda, F.K. isimli vatandaşın binaya enerji taşıyan ana elektrik kablosundan evine harici yoldan kaçak elektrik çekmek istediği, ancak enerji yüklü kabloyu soyarken yaşanan temas sonucu akıma kapıldığı belirlendi. 

Evine kaçak elektrik çekmek isterken akıma kaplan F.K. tedavi altına alınırken, Dicle Elektrik ekipleri kopan hattı onardıktan sonra binaya yeniden enerji verdi. 

SUÇ DUYURUSU YAPILACAK

Bu arada Dicle Elektrik Dağıtım’ın, kaçak elektrik kullanmak isterken akıma kapılan F.K. hakkında ayrıca suç duyurusunda bulunacağı bildirildi. 

Şirket yetkilileri, söz konusu olayın yaşandığı bölgede kısa süre önce ıslahat çalışması yapılarak sayaçların teknolojik donanıma sahip yatay panolara taşındığını belirterek, bu sebeple sayaçtan kaçak elektrik kullanılması imkanının ortadan kalktığını bildirdiler. 

Bu yüzden de bazı vatandaşların kaçak yollarla harici hat çekmeye kalkıştıklarına, son olayda da böyle bir durum yaşandığına dikkat çeken yetkililer, tüketicilerden bir kez daha kaçak elektrik kullanmamalarını istediler.

Önceki ve Sonraki Haberler