1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Kadıköy Evlendirme Dairesi’nin elektriği güneşten

Kadıköy Evlendirme Dairesi’nin elektriği güneşten

Kadıköy Evlendirme Dairesi’nin elektrik ihtiyacı çatısına kurulacak olan güneş panelleriyle karşılanacak.

Kadıköy Evlendirme Dairesi’nin elektriği güneşten

Enerji Günlüğü - Kadıköy Evlendirme Dairesi’nin elektrik ihtiyacı çatısına kurulacak olan güneş panelleriyle karşılanacak.

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde Belediye, güneş panelleri ile ilçenin enerji ihtiyacını karşılamak için Yenilenebilir Enerji projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Kadıköy Belediyesi dünyanın ortak sorunu haline gelen küresel iklim değişikliği ile mücadeleye yönelik Sürdürülebilir Enerji ve İklim Adaptasyon Eylem Planı hazırlamış ve bu planda 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını yüzde 40 oranında azaltmayı duyurmuştu. Bu hedefin yüzde 6’sı ise, belediye binalarına ve alanlara yapılacak yenilikçi ve yenilenebilir enerji projeleri ile gerçekleşecek. Projelerin ilki, Evlendirme Dairesi’nin çatısına kurulacak güneş panelleriyle hayata geçecek. Kurulan paneller sayesinde, binanın enerji ihtiyacı güneşten alınacak. 

Belediyenin hedefi 2024 yılı sonuna kadar kurum binalarında 1 megawatt yenilenebilir enerji yatırımı gerçekleştirerek, 700 ton karbondioksit emisyonunun azaltılmasını sağlamak ve 2030 yılı sonuna kadar da bunu 2,5 megawata çıkartmak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler