1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Kamu Hastanelerinde enerji verimliliği dönemi

Kamu Hastanelerinde enerji verimliliği dönemi

Enerji Günlüğü - Enerji Verimliliği Derneği (ENVER), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile kamu hastanelerinde enerjide verimlilik sağlamak için kolları sıvadı.İTO'dan...

Kamu Hastanelerinde enerji verimliliği dönemi

Enerji Günlüğü - Enerji Verimliliği Derneği (ENVER), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile kamu hastanelerinde enerjide verimlilik sağlamak için kolları sıvadı.

İTO'dan yapılan açıklamaya göre, yapısı itibarıyla enerjinin en çok kullanıldığı alanlardan birisi olan sağlık sektörü de İTO ve ENVER tarafından masaya yatırıldı. Bu kapsamda, kamu hastanelerinde enerji verimliliği uygulamalarına yönelik olarak İTO ve ENVER işbirliğiyle İTO'da sağlık sektörü koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Sağlık sektörü koordinasyon toplantısında hastanelerde enerji tasarrufu için bir çalışma grubu oluşturulması kararı alındı. Sağlık Bakanlığı, İstanbul Ticaret Odası ve Enerji Verimliliği Derneği işbirliği ile oluşturulacak çalışma grubu, bundan böyle düzenli olarak toplanacak. Çalışma Grubu, enerji verimliliği için hastanelerde alınması gereken önlemleri tespit edecek ve yeni uygulamalar geliştirecek. Proje sonuçları kamuoyu ile paylaşılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler