1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Kamudan 13 enerji çalışanı ihraç edildi

Kamudan 13 enerji çalışanı ihraç edildi

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarında çalışan 13 kişi OHAL kapsamında ihraç edildi.Olağanüstü...

Kamudan 13 enerji çalışanı ihraç edildi

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarında çalışan 13 kişi OHAL kapsamında ihraç edildi.

Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 701 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre çeşitli kurumlarda görev yapan 18 bin 632 kamu çalışanı ihraç edildi, 199 akademisyen görevinden uzaklaştırıldı, 12 dernek, üç gazete ve bir televizyon da kapatıldı. 

BAKANLIK’TAN ÜÇ MÜHENDİS

Kanun Hükmünde Kararname ile görevden alınanlar arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların çalışanları da yer aldı. Enerji Bakanlığı merkez teşkilatında (Ankara) çalışan üçü mühendis  (Safiye Yalçın, Mehmet Aşker, Hamit Gültekin) yedi kişinin görevlerine son verildi. Görevden alınanlar arasında bir bilgisayar işletmeni (Sinem Çınar), bir şef (özelleştirme - Celal Yeşilyurt) ve bir araştırmacı (Kudret Reis) da yer aldı. 

TPAO’DAN İKİ UZMAN MÜHENDİS

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü’nde çalışan 5 kişinin de işlerine son verildi. Görevden alınanlardan ikisi uzman mühendis (Emine Sevim - Batman, Murat Yıldırım - Batman), biri kule işçisi (Mahmut Gazi Uzun - Adıyaman), biri sondör (Murat Yıldırım - Batman) ve biri üretim operatörü (Hasan Kurul - Batman). 

TEDAŞ’TAN DA BİR MÜHENDİS

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ’de çalışan bir elektrik mühendisi de (İsa Yıldız - Bursa) KHK ile görevden alınanlar arasında. 

ÇEVRE BAKANLIĞI’NDAN 6 MÜHENDİS

Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda çeşitli illerde görevli 6 mühendis (Bekir Yılmaz - Zonguldak, Ahmet Büyüktopçu - K.Maraş, Mediha Eskisarılı - K.Maraş, Recep Baykara - Elazığ, Ahmet Keder - Kütahya, Salih Ateş - Antalya) ile bir şehir plancısı (Osman Şarlak - Malatya), bir başmüfettiş (Ülgen Şekercioğlu Selam - Ankara), bir memur (Avit Tontaş - Ankara) ve bir sivil savunma uzmanı (Ümit Ateş - Düzce) atıldı. 

EÜAŞ İŞÇİSİ GERİ ALINDI 

Bu arada, daha önceki KHK’larla işine son verilen Diyarbakır Çüngüş’teki EÜAŞ işçisi Fehmi Güneli ise görevine iade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler