1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Kangal Santrali`ne yeni ortak geliyor

Kangal Santrali`ne yeni ortak geliyor

Enerji Günlüğü - Konya Şeker ve Siyah Kalem Ortak Girişim Grubu'nun ihalesini kazandığı Kangal Santrali'nde Siyah Kalem'in payı düşerken, yüzde 49 payla...

Kangal Santrali`ne yeni ortak geliyor

Enerji Günlüğü - Konya Şeker ve Siyah Kalem Ortak Girişim Grubu'nun ihalesini kazandığı Kangal Santrali'nde Siyah Kalem'in payı düşerken, yüzde 49 payla üçüncü bir ortak geliyor. 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) ile Kangal Termik Santral Elektrik Üretim AŞ arasında Kangal Termik Santrali ve Santral’e ait kömür sahasının satışına ilişkin sözleşme 14 Ağustos 2013 tarihinde imzalanıyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu da (EPDK), firmaya 14 Ağustos 2013 tarihinden itibaren 49 yıl geçerli olacak üretim lisansını firmaya verdi.

FİNANSMAN ZİRAAT'TEN

Edinilen bilgiye göre firma 29 Temmuz 2013’de imzalanması hedeflenen 985 milyon dolarlık mukaveleyi, finansman ve ortaklık çalışmaları nedeniyle 14 Ağustos 2013’de imzalayacak. Firma vadeli ödeme seçeneğini tercih edecek. Sözleşme taslağı buna göre mukavele hazırlandı. İhaleyi alan grup, Ziraat Bankası’ndan finansman sağladı.

SİYAH KALEM’İN PAYI DÜŞTÜ, YENİ ORTAK GELDİ

Kangal Termik Santral Elektrik Üretim AŞ’yi kuran Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ-Siyah Kalem Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ortak Girişim Grubu, firmanın ortaklık yapısını değiştirdi. Ortak Girişim Grubu, yeni ortaklık yapısında da firma üzerindeki hakim hissesini yüzde 51 ile koruyacak. Siyah Kalem’in ortaklık payı düşerken, yüzde 49 hisseyle üçüncü bir ortağın daha devreye girdiği öğrenildi. 

İlkyaz Yenidoğan

SİYAH KALEM KANGAL'DAN ÇEKİLİYOR

Önceki ve Sonraki Haberler