1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Kayseri EDAŞ`ın yüzde 20`si işçilerin

Kayseri EDAŞ`ın yüzde 20`si işçilerin

Enerji Günlüğü - Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ'nin (KAYEDAŞ) yüzde 20'si, Tes İş Sendikası'nın kurduğu Yonca Enerji Yatırım Danışmanlık AŞ'ye...

Kayseri EDAŞ`ın yüzde 20`si işçilerin

Enerji Günlüğü - Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ'nin (KAYEDAŞ) yüzde 20'si, Tes İş Sendikası'nın kurduğu Yonca Enerji Yatırım Danışmanlık AŞ'ye satıldı. 

KAYEDAŞ'ın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na ait hisseleri, Ankara’da yapılan ihaleyle satıldı. İhaleye Bereket Enerji AŞ, Ayen Enerji ve Yonca Enerji Yatırım Danışmanlık AŞ katıldı. Nihai satış pazarlık ihalesinde en yüksek 16 milyon 50 bin dolar teklif veren Yonca Enerji Yatırım Danışmanlık AŞ, KAYEDAŞ'taki yüzde 20'lik Özelleştirme İdaresi payını almaya hak kazandı. 

Halen elektrik şirketinin yüzde 80 payına sahip Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Aktif AŞ ve Tes İş Sendikası'nın kurduğu Yonca Enerji Danışmanlık Şirketinin bu alımı ile şirketin yüzde 20’lik hissesi de, mevcut ortaklar arasında dağıtılmış oldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) ve Rekabet Kurulu'nca alınacak onaylar ve ÖYK (Özelleştirme Yüksek Kurulu) tarafından verilecek kararla devir işlemi tamamlanacak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler