1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Kazancı Holding sürdürülebilirlikte 4 noktaya odaklanacak

Kazancı Holding sürdürülebilirlikte 4 noktaya odaklanacak

Aksa grup şirketleri bünyesinde Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik birimi kurulacak ve Holding tarafından tüm şirketlerin aksiyonları koordine edilecek.

Kazancı Holding sürdürülebilirlikte 4 noktaya odaklanacak

Enerji Günlüğü - Kazancı Holding ve iştiraki Aksa Grup Şirketleri, 2030 Global Stratejisi doğrultusunda 4 temel odağını iklim önceliği, erişilebilir ve temiz enerji, sorumlu tüketim ve üretim ile sürdürülebilir şehirler ve toplumlar olarak belirledi.

Kazancı Holding ve iştiraki olan Aksa Grup Şirketleri, Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik konusundaki yol haritasını belirledi. Holding, Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik yaklaşımı ve organizasyonunun detaylarını açıkladı. Doğrudan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’na bağlı olarak oluşturulan Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik Direktörlüğü, Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik alanlarında Holding ve Aksa Grup Şirketleri’ne hizmet verecek. 2030 Globalleşme süreci içerisinde her Aksa grup şirketi bünyesinde Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik birimi kurulacak ve Holding tarafından tüm şirketlerin aksiyonları koordine edilecek. Sürdürülebilirlik çerçevesi için Birleşmiş Milletlerin 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim (ESG) Çerçevesi esas alındı.

4 TEMEL ODAK EKSENİ

Holding enerji alanında yürüttüğü faaliyetleri esas alarak, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları içinde yer alan şu temaları 2030 Global Stratejisinin odak sürdürülebilirlik yaklaşımı olarak belirledi:

İklim önceliği,

Erişilebilir ve temiz enerji,

Sorumlu tüketim ve üretim,

Sürdürülebilir şehirler ve toplumlar.

Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri, 2030 Global Stratejisi doğrultusunda benimsedikleri bu 4 temel odak ekseninde “sorumlu holding” anlayışıyla çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim alanlarında paydaşları için en yüksek değeri yaratmaya odaklanacak ve grup şirketlerinin tüm faaliyet ve karar alma süreçlerine çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim bakış açısıyla hareket edecekler.

“YENİLENEN YAKLAŞIK DAHA DA GELİŞECEK”

Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Naci Ağbal: “Yenilenen Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik yaklaşımımızı, 2030 Global Stratejilerimize ulaşmak için çok önemli bir adım olarak görüyoruz. Aksa Grup Şirketlerimizin kendi faaliyet alanlarında en yüksek çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim performansına ulaşmasını teşvik ediyoruz. 2030 Global Stratejimiz çerçevesinde Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketlerinin çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim performansıyla iş dünyasına liderlik etmesini hedefliyoruz” dedi.

Yenilenen yaklaşımın sürdürülebilirlik ve yönetişim konusunda süreçleri tanımlamak, iyileştirmek ve Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun şekilde tasarlanacak politikalarla daha da gelişeceğinin altını çizdi.

Önceki ve Sonraki Haberler