1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri’nden öğrencilere enerji eğitimi

Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri’nden öğrencilere enerji eğitimi

Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri çalışanlarından oluşan gönüllü ekipler tarafından 6. ve 7. sınıf öğrencilerine enerji eğitimi veriliyor. 

Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri’nden öğrencilere enerji eğitimi

Enerji Günlüğü - Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri çalışanları tarafından gönüllülük prensibiyle yürütülen “Enerjimiz Yarınlara” toplumsal sorumluluk projesi, beşinci yılında ilköğretim öğrencilerini enerji hakkında bilgilendirmeye devam ediyor. 

Kazancı Holding’e bağlı Aksa Grup Şirketleri çalışanları tarafından 2019 yılında hayata geçirilen ve 2000’den fazla çocuğa ulaşan proje kapsamında, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine anlaşılır bir dille enerji hakkında kapsamlı bilgiler paylaşılıyor.

Bu eğitimlerde enerji kaynakları, tasarruf yöntemleri, enerji verimliliği ve enerji okuryazarlığı gibi enerjiye dair merak edilen birbirinden farklı birçok konu, eğlenceli anlatımlarla öğrencilere aktarılıyor. 

2019 yılında hayata geçirilen ve 2000’den fazla çocuğa ulaşan proje kapsamında temiz enerji, enerji üretimi, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik gibi konularda öğrencilere bilgi veriliyor.

ÖĞRENCİLERE HEDİYE 

İlköğretim öğrencileri, tüm bu eğitimlerin yanı sıra Aksa markasına özel olarak hazırlanan hem eğitici hem de eğlendirici matematik oyunlarıyla keyifli bir gün geçiriyor. Etkinlik sonunda öğrencilere; projeye özel olarak hazırlanan “Enerji Ansiklopedisi” ve kırtasiye gereçleriyle dolu sırt çantası hediye ediliyor.

3 BÖLGEDE 1000 ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLECEK

2 Nisan tarihinde Antalya’da Albay Süleyman Külahçı Ortaöğretim Okulu ve Hilmi Caner Saraçoğlu Ortaöğretim Okulu ile başlayan eğitimler, 3 Nisan tarihinde Ilıca İlkokulu ve Kovanlık Ortaöğretim Okulu ile devam edecek. Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirket çalışanları, 25 Nisan tarihinde Malatya’da, 26 Nisan tarihinde Elazığ’da, 7 Mayıs tarihinde Rize’de ve 8 Mayıs tarihinde Trabzon’daki öğrencilerle buluşacak. 2 aylık süre zarfında 3 bölgede yaklaşık olarak 1000 öğrenciye enerji konusunda kapsamlı eğitim verilecek.  

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler