1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Kefken’e doğalgaz LNG ile ulaştı

Kefken’e doğalgaz LNG ile ulaştı

Enerji Günlüğü - İZGAZ, İpragaz ile işbirliği yaparak, Kocaeli’nin Kefken ilçesine doğalgazı boru hattı ile taşımak yerine LNG formunda götürdü.Kocaeli...

Kefken’e doğalgaz LNG ile ulaştı

Enerji Günlüğü - İZGAZ, İpragaz ile işbirliği yaparak, Kocaeli’nin Kefken ilçesine doğalgazı boru hattı ile taşımak yerine LNG formunda götürdü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde doğalgaz dağıtım görevini üstlenen İZGAZ, doğalgazı Kefken’e boru hattı ile taşımak yerine bu ilçeye hizmet götürebilmek için yeni bir projeye imza attı. Proje kapsamında İpragaz ile işbirliğine giden İZGAZ, Kefken’de doğalgaz dağıtımını yapabilmek adına, bu ilçe için doğalgazı LNG formunda tedarik etmeyi tercih etti. İpragaz’ın Kefken’deki ilk LNG ikmalini 28 Ağustos’ta gerçekleştirmesinin ardından Kefken’de doğalgaz, evsel ve ticari abonelerin kullanımına sunulmuş oldu.

ALTYAPI YATIRIMINA İHTİYAÇ KALMIYOR

İpragaz Dökme Gaz Satış Grup Müdürü Kemal Güveli, “İletim boru hatları ile doğalgazın taşınamadığı ya da taşınmasının mümkün olmadığı coğrafyalarda dökme LNG ile çözüm sunmak, bizim de yıllardır dile getirdiğimiz çok efektif bir çözüm. Bunu İpragaz olarak ilk kez İZGAZ ile birlikte Kefken’de hayata geçirmek, bizler için özel bir anlam ifade ediyor. Bu uygulama, doğalgazın iletim hatlarının ulaşamadığı noktalarda sunulabilmesine de olanak sağlıyor. Hatta sistemde iletim boru hattına ihtiyaç duyulmadığı için ciddi bir alt yapı yatırımı da ortadan kalkıyor” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler