1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. Kemerköy ve Yeniköy Termik özelleştirmesinde 6 teklif

Kemerköy ve Yeniköy Termik özelleştirmesinde 6 teklif

Enerji Günlüğü - Kemerköy ve Yeniköy santralleri için açılan ihaleye 6 teklif geldi.Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) yazılı bir açıklama...

Kemerköy ve Yeniköy Termik özelleştirmesinde 6 teklif

Enerji Günlüğü - Kemerköy ve Yeniköy santralleri için açılan ihaleye 6 teklif geldi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) yazılı bir açıklama yaparak Kemerköy Termik Santrali ve Yeniköy Termik Santrali için düzenlenen özelleştirme ihalesine 6 teklif geldiğini bildirdi.

Açıklamada, özelleştirme kapsam ve programında bulunan; Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'ye ait; Kemerköy Termik Santrali ile Kemerköy Termik Santrali tarafından kullanılan taşınmazların, Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'ye ait; Yeniköy Termik Santrali, Yeniköy Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınır ile taşınmazlar, Yeniköy Linyitleri İşletmesi'nin üzerinde bulunduğu taşınmazlar ile Yeniköy Termik Santrali tarafından kullanılan taşınmazların "Satış" yöntemi ile İlgili Maden Ruhsatları ve bu Ruhsatların kapsadığı Maden Sahaları ile Kemerköy İskelesi ve geri sahasında bulunan taşınmazların "İşletme Hakkının Verilmesi" yöntemi ile bir bütün halinde özelleştirme ihalesine 6 katılımcının başvurduğu bildirildi. 10 Nisan 2014 tarihi saat 17.00'ye kadar önyeterlilik ve teklif için başvuran katılımcıların listesi şöyle:

-Park Holding A.Ş.

-Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş.

–Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ortak Girişim Grubu

-Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. -Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

-IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.

-Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yeniköy-Kemerköy termik santrali için son teklif verme süresi 24 Ocak’tan 10 Nisan’a ertelenmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler