1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Kent Gıda`nın kurucusu Yakup Tahincioğlu öldü

Kent Gıda`nın kurucusu Yakup Tahincioğlu öldü

Enerji Günlüğü - Tahincioğlu Holding ile Kent Gıda'nın kurucusu ve Onursal Başkanı Yakup Tahincioğlu'nu hayatını kaybetti.1933 yılında Mardin’de...

Kent Gıda`nın kurucusu Yakup Tahincioğlu öldü

Enerji Günlüğü - Tahincioğlu Holding ile Kent Gıda'nın kurucusu ve Onursal Başkanı Yakup Tahincioğlu'nu hayatını kaybetti.

1933 yılında Mardin’de doğan Yakup Tahincioğlu, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimleri Akademisi’nde okurken Kent Gıda’nın ilk nüvesini oluşturan ufak bir imalathane kurarak sanayi sektörüne ilk adımını attı. 50 seneyi aşkın meslek hayatı süresince kuruculuğunu ve yönetim kurulu başkanlığını yaptığı 60’tan fazla şirket bünyesinde 16 fabrika, 3 otel, 2 alışveriş merkezi de dahil olmak üzere sayısız tesise hayat veren Tahincioğlu, Türk sanayisinin duayenleri arasında yerini aldı.

25 yıl Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu üyeliği yapan Tahincioğlu; MAREV (Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı), Deyrulzafaran Manastırı Bakım, Onarım ve Yaşatma Derneği başta olmak üzere birçok vakıf ve derneğin kuruculuğu ve başkanlığı ile sayısız hayır kurumunda çeşitli vazifeler de üstlendi. Ayrıca İstanbul Süryani Ortodoks Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapan Tahincioğlu 2011’de yayımlanan “Tarihleri, Kültürleri ve İnançlarıyla Süryaniler” kitabını da kaleme aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler