1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Kıbrıslı Rumlar, İran’la yakın temasta

Kıbrıslı Rumlar, İran’la yakın temasta

Enerji Günlüğü - Kıbrıs Rum Kesimi, İran ile enerji alanındaki işbirliğini geliştirmeyi hedefliyor. Rum Ulaştırma Bakanı Tidas Tahran’ı ziyaret...

Kıbrıslı Rumlar, İran’la yakın temasta

Enerji Günlüğü - Kıbrıs Rum Kesimi, İran ile enerji alanındaki işbirliğini geliştirmeyi hedefliyor. Rum Ulaştırma Bakanı Tidas Tahran’ı ziyaret etti. 

Kıbrıs Rum Kesimi Ulaştırma bakanı Marius Diametre Tidas, OPEC üyesi İran ile ilişkileri ilerletmek amacıyla İran enerji yetkilileriyle görüşmek üzere Pazartesi günü Tahran'a gitti. 

Tidas Tahran’a yaptığı bu gezide, uluslararası ilişkiler ve ticaret yardımcısı petrol bakanı Amir Hossein Zamaninia ile görüşmesi sonrasında İran Milli Tanker Şirketi Genel Müdürü Ali Ekber Safaei ile de bir araya geldi.

Toplantılar gelecekteki ulaştırma ve enerji alanlarındaki işbirlikleri için yollar tartışmak amacıyla yapıldı. 

NITC başkanıyla yapılan görüşmede, Tidas ve Safaei nakliye, yakıt ikmali, imalat, yağlama yağları arzında Kıbrıslı şirketlerle NITC işbirliğini görüştü.

"NITC Kıbrıs'taki varlığını ve faaliyetlerini geliştirmeyi planlıyor" diyen Safaei, yaptırımlar öncesinde Tahran'ın Kıbrıs denizcilik sektöründeki varlığına işaret etti.

 
Önceki ve Sonraki Haberler