1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Kırıkkale’deki LPG depolama tesisinin kapasitesi arttırılacak

Kırıkkale’deki LPG depolama tesisinin kapasitesi arttırılacak

Kırıkkale’de bulunan ve Minacılar LPG Depolama şirketine ait tesise 1 adet 137 m3 kapasiteli silindirik LPG depolama tankı ilavesi ile depolama kapasitesi 600 metreküpe çıkarılacak.

Kırıkkale’deki LPG depolama tesisinin kapasitesi arttırılacak

Enerji Günlüğü - Kırıkkale’de bulunan ve Minacılar LPG Depolama şirketine ait tesise 1 adet 137 m3 kapasiteli silindirik LPG depolama tankı ilavesi ile depolama kapasitesi 600 metreküpe çıkarılacak.

Minacılar LPG Depolama A. Ş. tarafından Kırıkkale İli, Bahşılı İlçesi, Hidayet Doğruer Mahallesi’nde bulunan Minacılar LPG ve Petrol Depolama ve Dolum Tesisi’nde kapasite artışı planlanıyor. 

1,8 milyon lira değerindeki proje kapsamında, tesisin LPG Depolama kapasitesinin 480 m3’ten 1148 m3’e çıkartılması planlanıyor. Proje sahası içerisinde mevcut durumda monte edilmiş ancak işletmeye alınmamış olan 3 adet 137 m3 kapasiteli LPG stok tankı bulunuyor. 

Planlanan kapasite artışı projesi kapsamında mevcutta tesisin kurulu bulunduğu alanlara 1 adet 137 m3 kapasiteli LPG stok tankı ve toplam depolama kapasitesi 600 m3 olacak. Tank hacimleri kurulum aşamasında belirlenecek LPG stok tankları konumlandırılacak. Tesiste sadece LPG depolama tanklarının kapasitesinde artış yapılacak olup, tesisin alanında herhangi bir kapasite artışı öngörülmüyor. 

Enerji Günlüğü 

 

Önceki ve Sonraki Haberler