1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Klasik otomobiller Mobil 1’le yollarda

Klasik otomobiller Mobil 1’le yollarda

Enerji Günlüğü - İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) Mobil 1 ile Türkiye’yi dolaşıyor. Bu senenin programında ilk olarak 11-12 Mayıs tarihlerinde...

Klasik otomobiller Mobil 1’le yollarda

Enerji Günlüğü - İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) Mobil 1 ile Türkiye’yi dolaşıyor. Bu senenin programında ilk olarak 11-12 Mayıs tarihlerinde Ankara seyahati gerçekleşti. Bu seneki programda klasik otomobilciler Haziran ayında da Afyon’da olacak.

Mobil 1 ile markalandırılmış 35 klasik otomobil 11 Mayıs Cumartesi sabahı konvoy halinde İstanbul’dan yola çıktı ve aynı gün Armada AVM’de Ankaralılarla buluştu. Armada’da, Mobil 1 ekibi tarafından organize edilen etkinlikte, sergilenen klasik araçlar hem klasik otomobil severlere görsel bir şölen yaşattı, hem de radyo programcısı Cem Arslan’ın kendine has tarzıyla sunduğu yarışmada katılımcılara doğru motor yağı kullanımının otomobillerin performansına ve motorun uzun ömürlü olmasına yönelik öğretici bilgiler verildi. Sorulara doğru yanıt verenler ise Mobil 1’den hediye kazandı.

“ARAÇLARIMIZIN ÖMRÜNÜ UZATIYOR”

Etkinliği değerlendiren İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Genel Sekreteri İlker Tayalı, “Mobil 1 ile yıllardır süren birlikteliğimiz var” dedi. Tayalı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Klasiklerimize gözümüz gibi bakıyoruz. Her bir parçasının orijinalliğini korumak bizim için çok önemli. Bu konuda geleneksel motor yağlarının ötesinde performans sunan Mobil 1’in aşınma önleme teknolojisine güveniyoruz. Ayrıca otomobillerimizin motorlarının randımanlı çalışmasını sağlayan yüksek teknolojiye sahip Mobil 1 ile hem yakıt ekonomisi de yapıyor hem de araçlarımızın motorlarını koruyup, çok daha uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz.”

1 MİLYON KİLOMETRE YAPAN ARAÇ DA ANKARA’DA

Etkinliğe katılan Ankaralılar, Mobil 1 motor yağı kullanarak 1 milyon kilometre yapan taksinin motorunu da yakından inceleme fırsatı buldu. Tarihi değer olarak gördüğü klasik otomobilleri gelecek kuşaklarla tanıştırabilmek adına, korumayı ve onları halkla buluşturmayı amaçlayan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri arasında yer alan Rasim Öztekin de seyahate katıldı. IKOD üyeleri 12 Mayıs Pazar günü ise, gruba katılan AKOK (Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü) üyeleri ile birlikte şehrin caddelerinde tur attıktan sonra, Anıtkabir’i ziyaret etti.

Önceki ve Sonraki Haberler