1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Koç Üniversitesi makine profesörü arıyor

Koç Üniversitesi makine profesörü arıyor

Koç Üniversitesi, mühendisliği alanında uluslararası ve ulusal ölçekte yetkinliğe sahip profesör alacak.

Koç Üniversitesi makine profesörü arıyor

Enerji Günlüğü - Koç Üniversitesi, mühendisliği alanında uluslararası ve ulusal ölçekte yetkinliğe sahip profesör alacak. 

Koç Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversite’nin profesör kadrosuna tam zamanlı öğretim üyesi alınacak. 

Başvuracak adayların tek sayfalık başvuru dilekçesini, yayın listesi ile bilimsel yayın ve akademik faaliyetlerini içeren özgeçmişini (Türkçe ve İngilizce) ve doçentlik belgesini PDF formatında 11 Eylül 2020 tarihine kadar [email protected] e-posta adresine göndermeleri gerekiyor. Posta yoluyla iletilen başvurular kabul edilmeyecek. 

Adayların yabancı ülkelerden aldıkları lisans ve lisansüstü diploma ve derecelerin denkliğinin Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olması ve bunun belgelendirilmesi şart. Yabancı ülkelerde alınan doktora, doçentlik ve profesörlük unvanlarının Türkiye'de geçerli sayılması için, başvuran adayın çalıştığı yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumunun, eşdeğerliğinin Üniversitelerarası Kurulca tespit edilmiş olması gerekiyor. 

Adaylarda makine mühendisliği alanında doktora yapmış ve makine mühendisliğinin temel, yeni veya gelişmekte olan alanlarında uzmanlaşmış olma şartı aranıyor. Adayların kendi alanındaki ve disiplinler arası yetkinliğini seçkin uluslararası dergilerde yayınlanmış çalışmaları ve almış olduğu uluslararası atıflarla gösterebilmesi isteniyor. 

Seçkin uluslararası hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olmak, ilgili alanda bilime evrensel katkısını gösterir nitelikte akademik geçmişe sahip olmak, alanında İngilizce ders verme deneyimine sahip olmak da adaylarda aranan şartlar arasında.