1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. KOGAS deniz taşımacılığında LNG kullanımını arttıracak

KOGAS deniz taşımacılığında LNG kullanımını arttıracak

Enerji Günlüğü - Dünyanın ikinci büyük LNG ithalatçısı Güney Koreli KOGAS, deniz taşımacılığında LNG kullanımını arttırmak amacıyla LNG ikmal...

KOGAS deniz taşımacılığında LNG kullanımını arttıracak

Enerji Günlüğü - Dünyanın ikinci büyük LNG ithalatçısı Güney Koreli KOGAS, deniz taşımacılığında LNG kullanımını arttırmak amacıyla LNG ikmal ve taşıma projesi için 895 milyon dolar yatırım yapacak. 

Güney Kore'de kamu enerji şirketi Korea Gas Corp (KOGAS), 2025 yılına kadar LNG ile çalışan gemi ve kamyonların yanı sıra hidrojen yakıtlı araçlar için altyapı kurmak amacıyla 1 trilyon won (895 milyon dolar) yatırım yapacaklarını açıkladı. Şirket, 2022’de güneydoğu bölgesinde LNG ile çalışan gemi sayısını artıracak yeni ikmal tesisi kuracaklarını ve 2020'ye büyük limanlarda ve kargo terminallerinde kadar LNG ile çalışan istasyonları genişleteceklerini duyurdu. 

KOGAS, hükümet ile gemi yakıtında LNG kullanımı ve çevre dostu gemilerde sübvansiyonu artırmak amacıyla hükümetle istişarede bulunacaklarını belirtti. Doğalgaz şirketi, Şirket, yeni yatırım planının daha sıkı çevre düzenlemeleri çerçevesinde 2022 yılında 310.000 ton olan ve 2030 yılında 1.36 milyon tona çıkması beklenen LNG bunkering talebini karşılayacağını açıkladı.

Önceki ve Sonraki Haberler