1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Kontrolmatik’in iştiraki elektrikli araç için şirket kurdu

Kontrolmatik’in iştiraki elektrikli araç için şirket kurdu

Kontrolmatik’in bağlı ortaklığı Mint Elektrikli Araç Teknolojileri AŞ, elektrikli araç şarj teknolojileri konusunda faaliyette bulunması için yeni bir şirket kurdu.

Kontrolmatik’in iştiraki elektrikli araç için şirket kurdu

Enerji Günlüğü - Kontrolmatik’in bağlı ortaklığı Mint Elektrikli Araç Teknolojileri AŞ, elektrikli araç şarj teknolojilerine ilişkin faaliyetleri yürütmesi için Teknovus Şarj Teknolojileri AŞ unvanlı bir şirket kurdu.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik AŞ’den gelen açıklamaya göre, yüzde 40 bağlı ortaklığı Mint Elektrikli Araç Teknolojileri AŞ, elektrikli araçlara elektrik enerjisi temininin sağlanması teknolojileriyle ilgili her türlü faaliyette bulunmak amacıyla yüzde 100 bağlı ortaklığı olacak şekilde 10.000.000 lira sermayeli yeni bir şirket kurdu. Teknovus Şarj Teknolojileri AŞ unvanlı yeni şirketin, 12 Aralık 2022 tarihli 10723 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi’nde ilan edildiği bildirildi.

Kontrolmatik'in, filo kiralama işi yapan Escar Filo Kiralama Hizmetleri AŞ ile güç birliği yaparak yüzde 40 oranında ortaklıkla kurduğu Mint Elektrikli Araç Teknolojileri AŞ ise elektrikli araç kiralama ve paylaşım teknolojileri konusunda faaliyette bulunmak amacıyla kurulmuştu.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler