1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Kurtkayası RES yer değiştirecek

Kurtkayası RES yer değiştirecek

Are Elektrik, Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde kısmen işletmekte olduğu Kurtkayası Rüzgar Enerji Santrali’nde (RES) saha değişikliği yapacak.

Kurtkayası RES yer değiştirecek

Enerji Günlüğü - Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde bulunan Kurtkayası Rüzgar Enerji Santrali (RES) projesinde saha değişikliği yapılacak. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği'nin 24 üncü maddesinin dokuzuncu fıkrası kapsamında, Are Elektrik Üretim Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi’ne Kurtkayası RES projesi için verilen 15/09/2021 tarihli ve EÜ/3417-3/2066 numaralı üretim lisansında santral sahası değişikliği yapılacağını duyurdu. 

Duyuruya göre şirket, Kayseri ili Yahyalı ilçesi sınırları içinde yer alan Kurtkayası RES proje sahasının değiştirilmesi için başvuruda bulundu. Söz konusu başvuru, üçüncü şahıslar tarafından kişisel hak ihlali açısından yazılı olarak itirazda bulunulabilmeleri amacıyla on iş günü yayınlanacak. İlgililer, duyuruya EPDK'nın web sitesi üzerinden ulaşabilecek.  

Kısmen işletilmekte olan Kurtkayası RES, tam kapasite ile üretime geçildiğinde 49 MW kurulu gücünde olacak. Kurtkayası RES ortalama 151.774.799 kilovatsaat elektrik üretimi ile yaklaşık konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek. 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler