1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. JEOTERMAL

  4. Kütahya’da jeotermal kaynak aranacak

Kütahya’da jeotermal kaynak aranacak

Veysi Madencilik, teknolojik sera ısıtmasında kullanmak üzere 3 sondaj kuyusu açarak jeotermal kaynak arayacak.

Kütahya’da jeotermal kaynak aranacak

Enerji Günlüğü - Veysi Madencilik, teknolojik sera ısıtmasında kullanmak üzere 3 sondaj kuyusu açarak jeotermal kaynak arayacak.

Veysi Madencilik İnşaat Nakliyat Petrol Enerji Üretim Dağıtım San. ve Tic. Ltd. Şti tarafından Kütahya İli, Gediz İlçesinde "Jeotermal Kaynak Arama Sondaj" faaliyeti yapılması planlanıyor. Projenin değeri 800 bin lira olarak hesaplanıyor. 

ER: 3382810 numaralı 3800 hektarlık ruhsat sahasında jeotermal akışkan potansiyelinin belirlenebilmesi amacıyla DES rezistivite yöntemi kullanılarak jeolojik etüt çalışmaları yapılarak arazide jeotermal kaynağın bulunduğu belirlenmesinin ardından jeotermal kaynak rezerv miktarı, kalite uygunluk gibi değerlendirmeler için arama amaçlı 3 (üç) adet sondajla arama faaliyeti yapılacak.

Sondaj faaliyeti neticesinde belirlenen jeotermal kaynak rezerv miktarı, kalite uygunluk gibi değerlendirmeler yapılarak, kaynakların uygun görülmesi durumunda da üretim aşamasına geçilecek. Sondaj kuyularının açılmasından sonra çıkartılan sıcak suyun kurulacak olan teknolojik seranın ısıtılmasında kullanılması planlanıyor.

Enerji Günlüğü 

Önceki ve Sonraki Haberler