1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. LG 2050’ye kadar tamamen yenilenebilire geçecek

LG 2050’ye kadar tamamen yenilenebilire geçecek

Güney Koreli LG, 2050 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçmeyi hedefliyor.

LG 2050’ye kadar tamamen yenilenebilire geçecek

Enerji Günlüğü - Güney Koreli LG, 2050 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçmeyi hedefliyor.

Güney Koreli elektronik şirketi LG Electronics (LG), sürdürülebilirlik stratejisinin önemli bir bileşeni olarak 2050 yılına kadar tamamen yenilenebilir enerjiye geçiş taahhüdünü kamuoyuna duyurdu. Yeni yayınlanan LG Electronics Sürdürülebilirlik Raporu'ndaki duyuru, LG'nin 2030 yılına kadar karbon nötrlüğü elde etme vaadini genişletiyor. LG, 2030 yılına kadar, üretim aşamasında karbon emisyonlarını 2017 standartlarının yüzde 50'sine düşürmeyi taahhüt etmişti.

ÜRETİM TESİSLERİ VE OFİSLER YENİLENEBİLİRLE GÜÇLENDİRİLECEK

Dönüşüm kapsamında, Kuzey Amerika'dan başlayarak her ofis ve üretim tesisi yenilenebilir enerji ile güçlendirilecek ve yıl içinde bölge bölge uygulanacak. 

Kore dışındaki LG üretim tesisleri de önümüzdeki dört yıl içinde elektrik ihtiyaçlarının yüzde 50'sini yenilenebilir enerjiye dönüştürmeyi hedefliyor. Bu hedefe küresel olarak ulaşmak, binalarına yüksek verimli LG güneş panelleri kurmak, şirketlerin doğrudan tedarikçilerden elektrik satın almalarına olanak tanıyan güç satın alma anlaşmalarını kullanmak, Yenilenebilir Enerji Kredisi (REC) sertifikalarını kullanmak, Green Premium'a katılmak ve LG'nin ana vatanı Kore'de Korea Electric Power Corporation'dan (KEPCO) temiz enerji satın alması da dahil olmak üzere çok çeşitli bir stratejiyi kapsayacak. 

Şu anda LG, Hindistan'ın Noida kentindeki bir üretim sahasına 3,2 MW kapasiteli güneş santrali kuruyor. Bu proje, Temiz Kalkınma Mekanizması’nın (CDM) bir parçası olarak genişletilecek ve LG'nin Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi'nden (UNFCCC) karbon azaltma sertifikaları almasına olanak tanıyacak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler