1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Limak-Cengiz-Kolin BEDAŞ`ı 1 Mayıs`ta devralacak

Limak-Cengiz-Kolin BEDAŞ`ı 1 Mayıs`ta devralacak

Enerji Günlüğü - Akdeniz ve Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ özelleştirmelerini kazanan Limak-Cengiz-Kolin Ortak Girişim Grubu, iki dağıtım bölgesini...

Limak-Cengiz-Kolin BEDAŞ`ı 1 Mayıs`ta devralacak

Enerji Günlüğü - Akdeniz ve Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ özelleştirmelerini kazanan Limak-Cengiz-Kolin Ortak Girişim Grubu, iki dağıtım bölgesini 1 Mayıs'ta devralacak.

Elektrik Dağıtıcıları Derneği (ELDER) Başkanlığını da yürüten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, ELDER'in Afyon'da düzenlediği 6. Sektör Toplantısı sırasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Özdemir, "1 Mayıs'ta Boğaziçi Elektrik Dağıtım ve Akdeniz Elektrik Dağıtım'ı devralacağız. Finansmanı konusunda herhangi bir sıkıntı bulunmuyor" dedi.

Limak-Cengiz-Kolin Ortak OGG, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ ihalesinde 546 milyon dolar ile Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ ihalesinde ise 1.96 milyar dolar ile en yüksek teklifleri vermişti. Özdemir, şirket olarak özellikle Doğu Avrupa ve Afrika'da elektrik dağıtım özelleştirmelerini yakından takip ettiklerini de belirterek, "Buralarda görüşmeler yapıyoruz. Bölgesel bir oyuncu olmak hedefindeyiz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler