1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Limak Enerji Çanakkale Kepez Sahili’ni temizledi

Limak Enerji Çanakkale Kepez Sahili’ni temizledi

Enerji Günlüğü - Limak Enerji şirket çalışanlarının oluşturduğu Çevre Timi, Çanakkale Kepez sahilini temizleyerek doğal görünümüne kavuşturdu.“Hayatı...

Limak Enerji Çanakkale Kepez Sahili’ni temizledi

Enerji Günlüğü - Limak Enerji şirket çalışanlarının oluşturduğu Çevre Timi, Çanakkale Kepez sahilini temizleyerek doğal görünümüne kavuşturdu.

“Hayatı Aydınlatıyor, Doğayı Koruyoruz” sloganıyla yola çıkan ve bugüne kadar Bursa ve Yalova’da toplam beş alanın doğal güzelliğini geri kazanmasına olanak sağlayan Limak Enerji Çevre Timi’nin yeni adresi Çanakkale oldu. Çanakkale Kepez sahilini doğal görünümüne kavuşturan Çevre Timi üyelerinin gerçekleştirmiş olduğu temizlik hareketine, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama, Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümündeki öğrencilerle birlikte öğretim görevlileri de katılım sağladı. 

“Doğal kaynaklarımızda gelecek yıllarda kirliliğin izi olmaması adına, bugünden sürdürülebilir bir gelecek hayal ettik.”

DÜNYADAKİ PLASTİK ORANI YÜKSELDİ

Son dönemde dünyadaki plastik oranının yükseldiğine değinen Çevre Timi; “Plastik atıklar doğada kaybolma oranı en yüksek maddelerden biri. Doğaya zarar veren bu maddelerin doğadaki canlıların yaşamını tehdit etmesi ve çevreye zarar vermesi de söz konusu. Dünyamızı daha yaşanabilir kılmak için doğaya verdiğimiz tahribatı sıfırlamamız gerekiyor. Çevre temizliği demek, her türlü doğal kaynak kirliliğinin önüne geçmek demek. Bu sebepten dolayı sürdürebilir çevre bilincinin aşılanması da çok önemli. Çünkü kirletmeden yaşayabilmeyi ve doğaya saygı duymayı öğrenmemiz gerekiyor. Doğal kaynaklarımızda gelecek yıllarda kirliliğin izi olmaması adına, bugünden sürdürülebilir bir gelecek hayal ettik. Yaptığımız çalışmalarla ise bu hayalimizi hem gerçekleştiriyor hem de geleceğe güzel bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz.” dedi. 

Doğaya bırakılan plastik poşet, pet şişe, ambalaj, gıda ve kağıt gibi atıkları toplayan Çevre Timi, sosyal sorumluluk projesini sürdürerek toplumdaki çevre bilincini artırmaya devam edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler