1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Limak’ın İşaret Dili Görüşme Hattı 3. yılında

Limak’ın İşaret Dili Görüşme Hattı 3. yılında

Limak Enerji’nin işitme ve konuşma engelli vatandaşlara hizmet vermek için devreye aldığı İşaret Dili Görüşme Hattı, 3. Yılını doldurdu. 

Limak’ın İşaret Dili Görüşme Hattı 3. yılında

Enerji Günlüğü - Limak Enerji’nin işitme ve konuşma engelli vatandaşlara hizmet vermek için devreye aldığı İşaret Dili Görüşme Hattı, 3. Yılını doldurdu. 

Limak Enerji, 2018 yılında hizmete aldığı ‘İşaret Dili Görüşme Hattı’ ile işitme ve konuşma engeli bulunan vatandaşlara 3 yıldır hizmet veriyor. Hat üzerinden görüntülü görüşme desteği sunan Limak Enerji, Engelliler Haftası kapsamında işitme ve konuşma engelli vatandaşlara projeyi hatırlatarak engelli abonelerinin, engelsiz iletişim için bu hattı kullanarak işlemlerini gerçekleştirebileceklerini bildirdi. 

İşitme ve konuşma engelli vatandaşlar, İşaret Dili Görüşme Hattı’na 0.555.064 66 46 numaralı telefondan ulaşabiliyorlar. Hattı arayanlar işaret dili bilen müşteri temsilcisine bağlanıyorlar. Görüntülü yapılan görüşme kapsamında işitme ve konuşma engeli bulunan kişiler tüm işlemlerini bu hat üzerinden gerçekleştirebiliyor, abonelik ve fatura süreçleri ile ilgili detaylı bilgiye erişebiliyor, taleplerini ileterek sorularına yanıt alabiliyorlar.

Projenin 3. yılı dolayısıyla bir bilgilendirme yapan Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Elektrikle ilgili işlemler açısından baktığımızda tüm engelleri ortadan kaldırmak amacıyla yola çıktığımız görüntülü görüşme hattımız üzerinden işaret diliyle hizmet veren müşteri temsilcimiz, vatandaşların tüm işlemlerini yapabiliyor. Bu 3 yıl içerisinde engelli vatandaşlarımızdan oldukça olumlu dönüşler aldık ve bu sayede vatandaşlarımızla gönül bağımızı güçlendirdik. Toplumsal hizmet eşitliği noktasında bilinç oluşturmak amacıyla yaptığımız projenin başarılı olması da bizi mutlu ediyor” dedi.

ENGELLİLERE YÖNELİK FARKINDALIK ÇALIŞMALARI

Limak Enerji’nin İşaret Dili Görüşme Hattı, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu’ndan Engelsiz Bilişim Ödülü almıştı. 

Şirket sadece bu projesiyle değil, elektrik faturalarında yayınladığı mesajlar aracılığı ile de konuya dikkat çekiyor. Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şubesi ile yapılan iş birliği kapsamında faturalarda “Engelliler de herkes gibi toplumsal hayata katılabilecek eşit haklara sahiptir” mesajı yayınlandı. 

Limak Enerji’nin, çalışanlarından ve engelli müzisyenlerden oluşan Engelsiz Müzik Korosu da bulunuyor. Engelsiz Müzik Korosu’nun gelirleri, yapılan her konser sonrası engelli vatandaşlar yararına bağışlanıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler