1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Limak’tan cihaza bağlı hastalar için kesintisiz güç kaynağı

Limak’tan cihaza bağlı hastalar için kesintisiz güç kaynağı

Limak Enerji, elektrikli cihaza bağlı hasta müşterilerinin elektrik kesintilerinden etkilenmemeleri için durumlarını bildirmeleri ve yürüttüğü özel uygulamadan yararlanmaları çağrısı yaptı. 

Limak’tan cihaza bağlı hastalar için kesintisiz güç kaynağı

Enerji Günlüğü - Limak Enerji, elektrikli cihaza bağlı hasta müşterilerinin elektrik kesintilerinden etkilenmemeleri için durumlarını bildirmeleri ve yürüttüğü özel uygulamadan yararlanmaları çağrısı yaptı. 

Kronik hastalıkları olan; diyaliz destek ünitesi, solunum cihazı gibi yaşam destek cihazlarına bağlı yaşayan müşterilerin elektrik kesintilerinden etkilenmemeleri için önemli bir uygulama yapıyor. Uygulama sayesinde müşteriler, gerekli belgeleri ibraz ederek başvuru gerçekleştirdiklerinde enerjileri kesilmiyor. Uygulamadan bugüne kadar 145 kişi yararlanmış bulunuyor. Şirket, cihaza bağlı yaşam sürdüren müşterilerinin kendilerine ulaşarak durumlarını bildirmelerini ve başvuru yapmalarını önemle hatırlatarak, böylesi hayati bir konuda müşterilerini bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

YAZILI BAŞVURU YAPILMASI GEREKİYOR

Yaşam destek cihazına bağlı olan abonelerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına ilgili elektrik dağıtım şirketi ile iletişime geçerek yazılı başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra, yaşadıkları yerde bulunan elektrik aboneliğinin kendi üzerlerine olması, adres, kimlik ve irtibat bilgilerinin güncel olup olmadığının kontrol edilmesi önem taşıyor. Başvuru yapacak vatandaşların, elektrik dağıtım şirketine yaptığı yazılı başvuruda sağlık raporunu ibraz etmesi ve gerekli durumlarda iletişime geçilmesi için bilgilerini güncellemeleri gerekiyor. 

Gerçekleştirilen yazılı başvurunun ardından bu abonelere özel bir kod tanımlanarak, enerjilerinin kesilmemesi sağlanıyor. Böylece bu müşteriler, elektrik tüketimi nedeniyle oluşabilecek borçlarından dolayı ve yaşanması muhtemel planlı ve plansız enerji kesintilerinden etkilenmiyor. Bu sayede enerji kesintisi halinde yaşanabilecek mağduriyetin önüne geçiliyor.

SOSYAL YARDIM DA ALINABİLİYOR

Sağlık sorunları sebebiyle yaşam destek cihazlarına ihtiyaç duyan kişiler, “Elektrik Desteği Programı” kapsamında sosyal yardım da alabiliyor. Bu kişiler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurarak, kullandıkları cihazın elektrik tüketim düzeyine göre aylık 200 TL’ye kadar nakdi yardım ve kesintisiz güç kaynağı desteğinden faydalanabiliyorlar. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler