1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Litvanya’da ilk LNG doğalgaz satışı ihalesi düzenlenecek

Litvanya’da ilk LNG doğalgaz satışı ihalesi düzenlenecek

Enerji Günlüğü - Litvanyalı doğalgaz şirketi GET Baltic, Klaipeda LNG terminalinden kapasite fazlası doğalgazın satışı için bir açık arttırım ihalesi...

Litvanya’da ilk LNG doğalgaz satışı ihalesi düzenlenecek

Enerji Günlüğü - Litvanyalı doğalgaz şirketi GET Baltic, Klaipeda LNG terminalinden kapasite fazlası doğalgazın satışı için bir açık arttırım ihalesi düzenleyecek.

Litvanya doğal gaz piyasası operatörü GET Baltic, Baltık'taki doğalgaz şirketlerini Litvanya’daki Klaipeda LNG terminalinden hacim fazlası gaz satışı ihalesine katılmaya davet etti.

SON BAŞVURU TARİHİ 8 AĞUSTOS

Şirket, açıklamasında 110 GWh doğalgazın açık artırma ile ihale edileceğini açıkladı. İlgilenenlerin 8 Ağustos 2018 tarihine kadar başvurmaları gerekiyor. İhaleyi kazanan şirket ise 10 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak ve doğalgaz tedariği 15 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak. GET Baltic gaz tedariğinin 10 GWh’den az olmamak üzere iki parça halinde yapılabileceğini kaydetti. 

GET Baltic İş Geliştirme Şefi Gintaras Buzkys, böylesi bir ihalenin Baltık ülkelerinde ilk kez yapıldığına dikkat çekererk, “Bu nedenle, Baltık ülkelerindeki doğalgaz piyasasının tüm katılımcılarını en iyi fiyatları sunarak açık artırmaya aktif olarak katılmaya davet ediyoruz, ”dedi.

 
Önceki ve Sonraki Haberler